• امروز : چهارشنبه - ۱۲ مهر - ۱۴۰۲
1

در نشست فرابوم مطرح شد: بانک ملی ایران نگاه راهبردی به فرابوم دارد

  • کد خبر : 59632
  • ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۷
در نشست فرابوم مطرح شد: بانک ملی ایران نگاه راهبردی به فرابوم دارد

عضو هیات عامل و معاون فناوری اطلاعات بانک ملی ایران و مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد در نشستی صمیمانه و به بهانه تغییر هویت بصری فرابوم، به بررسی عملکرد این شرکت از زمان تاسیس تاکنون پرداختند.

 به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، در این نشست که در محل شرکت نوآوری باز فرابوم برگزار شد، دکتر علیرضا ماهیار نگاه بانک ملی ایران به فرابوم را نگاهی راهبردی دانست و گفت: بانک ملی ایران قصد دارد از ظرفیت‌های فرابوم و فناوری های توسعه داده شده در این شرکت برای توسعه خدمات بانکداری باز و ارائه سرویس به اکوسیستم های استارت آپی و شرکت ها و سازمان ها بهره گیرد.
وی در مورد ظرفیت‌های حال حاضر فرابوم در ارائه APIها ادامه داد: ظرفیت‌های مناسبی در فرابوم برای ارائه API استاندارد ایجاد شده و بانک ملی ایران برای توسعه سریع و حضور با کیفیت در بازار از این ظرفیت‌ها استفاده خواهد کرد.
در ادامه این نشست مهندس تقوی عضو هیئت مدیره شرکت داده‌ورزی سداد با اشاره به اینکه بانک ملی ایران از سهام‌داران فرابوم است، گفت: رشد و سودآوری فرابوم برای بانک ملی ایران بسیار با اهمیت است چراکه با توجه به ماهیت پلتفرمی بودن فرابوم و همچنین توسعه بازار و خدمات این شرکت، منافع معناداری در گسترش خدمات بانکی برای بانک ملی ایران قابل تصور است.
همایون محبوبی مدیرعامل فرابوم هم به مشکلات و چالش های فعلی بانکداری باز در کشور اشاره کرد و توضیح داد: از مهمترین چالش های پیشروی پلتفرم‌های بانکداری باز طولانی بودن فرایند استقرار مشتریان در بانک است. از این جهت تسهیل فرایندهای استقرار مشتریان و ارائه مجوز به پلتفرم فرابوم برای کسب‌وکارها راهکار مناسبی برای حل مشکلات موجود است.
امید ترابی رئیس هیئت مدیره فرابوم نیز به دستاوردهای فرابوم در حوزه بانکداری باز در طول سه سال فعالیت این شرکت اشاره کرد و گفت: فرابوم هم‌اکنون به بیش از ۳۰ سرویس‌دهنده بانکی و غیربانکی متصل است و بیش از ۲۰۰ API استاندارد را به بیش از ۴۰۰ مشتری در صنایع مختلف ارائه می‌کند.
ترابی تاکید کرد: فرابوم هم‌اکنون با ثبت سالانه بیش از یک میلیارد تراکنش بانکداری باز، بزرگترین اکوسیستم بانکداری باز در کشور است.
در ادامه جلسه، دکتر احمدیان مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد ضمن تقدیر از دستاوردهای فرابوم در حوزه بانکداری باز بر لزوم تعیین شرایط و محدوده ارائه خدمات بانکداری باز  و هم‌راستایی با قوانین تنظیم‌گری تاکید کرد.
در خاتمه فرشاد صفری معاون توسعه کسب‌وکار فرابوم نیز گزارش بانکداری باز در ایران، افق ۱۴۱۰ را به عنوان سند راهبردی فرابوم ارائه کرده و به بیان وضعیت آمار و ارقام بانکداری باز در ایران و جهان پرداخت.
همچنین گزارش عملکرد سرویس‌های مبتنی بر حساب و سرویس برداشت مستقیم از حساب فرابوم در بخش دیگری از این جلسه ارائه شد.
با توجه به آمار ارائه شده و با توجه به ثبت ماهانه ۶۰۰ هزار تراکنش دایرکت‌دبیت در پلتفرم فرابوم، بر استفاده از پتانسیل بانک ملی ایران درخصوص تسریع تعریف مشتری برای پیوستن به اکوسیستم برداشت مستقیم تأکید شد.

http://tejaratava.ir/?p=59632

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.