• امروز : سه شنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۲
0
در همایش ششمین دوره جایزه ملی نگهداری مطرح شد:

آمادگی وزارت نیرو برای استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان درجهت مدیریت دارایی‌های فیزیکی

  • کد خبر : 100173
  • ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۵
آمادگی وزارت نیرو برای استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان درجهت مدیریت دارایی‌های فیزیکی
رئیس پژوهشگاه نیرو گفت: در وزارت نیرو امکاناتی در حوزه شرکت های دانش بنیان داریم لذا از فعالیت بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان استقبال می کنیم تا مدیریت دارایی های فیزیکی صورت بگیرد.


به گزارش تجارت آوا به نقل انجمن نت ایران، مجید عمیدپور رئیس پژوهشگاه نیرو در همایش ششمین دوره جایزه ملی نگهداری که در پژوهشگاه نیرو برگزار شد در حوزه بهره برداری بهینه از سرمایه های وزارت نیرو که در گروی پیاده سازی نظام نوین مدیریت دارایی های فیزیکی است اظهار کرد: برخی اوقات احساس می شود مدیریت دارایی به فراموشی سپرده شده لذا نیاز است منابع و دارایی های کشور مدیریت شود. به طور مثال براورد این است که در حوزه تولید برق، یک میلیارد دلار است این سرمایه به چرخش است اگر بتوان از دانش افراد مختلف در این باره استفاده کرد، مدیریت خوبی صورت می گیرد.
وی افزود: به طور مثال در چند ماه آینده، باید عدد عظیمی را صرف تعمیرات اساسی نیروگاه های کشور کنیم لذا موضوع انجمن نت بسیار مهم است.
عمیدپور با اشاره به فعالیت شرکت های دانش بنیان گفت: آمادگی داریم بخش خصوصی و این شرکت ها که صاحب تجربه هستند، در فعالیت های وزارت نیرو به ما کمک کنند در وزارت نیرو امکاناتی در حوزه شرکت های دانش بنیان داریم لذا از فعالیت بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان استقبال می کنیم تا مدیریت دارایی های فیزیکی صورت بگیرد.

برقراری ارتباط داده‌ای و نرم افزاری در ساخت تجهیزات از سوی شرکت های دانش بنیان
رئیس هیات مدیره انجمن نگهداری و مدیریت دارایی های ایران با تاکید بر استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان گفت: ارتباط داده‌ای و نرم افزاری در ساخت تجهیزات مهم است که باید از سوی این شرکت‌ها صورت بگیرد.
به گزارش انجمن نت ایران، سعید رمضانی رییس هیات مدیره انجمن نگهداری و مدیریت دارایی های ایران در حاشیه همایش ششمین دوره جایزه ملی نگهداری که در پژوهشگاه نیرو برگزار شد اظهار کرد: بحثی که در کشور مهم است نگهداشت نواوری در بهره‌وری است باید به طرق مختلف، بهره‌وری را در حوزه دارایی ها از طریق نواوری افزایش دهیم.
وی افزود: مطالبه سازمان ملی بهره وری و معاون رییس جمهور از شرکت های دولتی و خصوصی، نگهداری از دارایی ها از طریق نواوری است. اینکه چه کسی می تواند برای نگهداری از تجهیزات خلق نواوری انجام دهد مهم است. نواوری از طریق تخریب خلاق، سیستم های نابهره ور را از بین می برد.
رمضانی گفت: نواوری از سوی شرکت های دانش بنیان نیز اهمیت دارد باید سیاست گذاری کنیم تا ظرفیت و سرمایه های این شرکت ها در حوزه دارایی را به کار بگیریم.
وی تاکید کرد نگهداشت از تجهیزات باید اقتصاد شود کشوری که مردم آن از نگهداری کردن، پول به دست نیاورند از خراب شدن و تعمیر پول در می آورند.
وی همچنین درباره همکاری شرکت های دانش بنیان گفت: باید این شرکت ها حمایت خود را داشته باشند چراکه ارتباط داده ای و نرم افزاری در ساخت تجهیزات مهم است.

http://tejaratava.ir/?p=100173

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.