• امروز : پنج شنبه - ۳ خرداد - ۱۴۰۳
4
در بیانیه همیاران آب استان تهران عنوان شد

دعوت از شهروندان مسئولیت‌پذیر برای همراهی با پویش بزرگ تهران شهر حساس به آب

  • کد خبر : 128641
  • ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۴
دعوت از شهروندان مسئولیت‌پذیر برای همراهی با پویش بزرگ تهران شهر حساس به آب
همزمان با آغاز به‌کار همیاران آب شرکت آب و فاضلاب استان تهران، با صدور بیانیه‌ای از شهروندان مسئولیت‌پذیر برای همراهی با پویش بزرگ تهران، شهر حساس به آب دعوت به همکاری شد.

فعالیت همیاران شرکت آب و فاضلاب استان تهران روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه برای دومین سال پیاپی با حضور “محسن اردکانی” مدیرعامل و شماری از معاونان و مدیران ستادی این شرکت با قرائت بیانیه‌ای آغاز شد.
متن کامل بیانیه همیاران آب شرکت آب و فاضلاب استان تهران به شرح زیر است:
«منابع آب کشور عزیزمان ایران در حال حاضر محدودتر از همیشه است. کاهش بارندگی‌ها، افت حجم مخازن سدها، کاهش سطح آب سفره‌های زیرزمینی و خشک شدن تالاب‌ها و رودخانه‌ها نشان از شرایط سخت و بحرانی منابع آبی است.
در این شرایط در کنار اقدام‌های فنی و مهندسی در حال انجام، مهم‌ترین راه گذر از بحران آب، آگاه‌سازی و مشارکت مردمی و فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب است و برای مدیریت صحیح منابع آبی و حفظ آن با همکاری مردم به نتیجه مطلوب می‌رسیم.
• ما همیاران آب در راستای اجرای استراتژی روابط عمومی، متعهد هستیم با شناسایی مشترکین بدمصرف و مراجعه حضوری و ترویج مصرف بهینه با هدف همراه کردن این مشترکین و ترغیب به رعایت الگوی مصرف با ارائه روش‌های صحیح مصرف بهینه اقدام نمائیم.
• ما همیاران آب متعهد هستیم با شناسایی مشترکین پرمصرف که ماهانه بین ۱۲ تا ۲۴ مترمکعب مصرف دارند و یا بعضا در اشتراک‌هایی از پمپ بدون مخزن استفاده می‌نمایند، اطلاعات و روش‌های صحیح را ارائه و مشاوره‌های لازم را به شهروندان اعلام نمائیم.
• ما همیاران آب متعهدیم با همکاری مرکز ۱۲۲، اطلاعات رفتارهای نامناسب مصرف را از شهروندان مسئولیت‌پذیر دریافت و ضمن مراجعه حضوری و اخذ تعهدهای کتبی از مصرف‌کنندگان مصادیق بدمصرفی و شستشوی فرش، معابر، خودرو، و … تذکرات مناسب فرهنگی و اخلاق‌مدارانه را به این دسته از شهروندان اعلام کنیم.
• ما همیاران آب متعهد هستیم به مجموعه‌های در حال ساخت‌وساز مراجعه کرده و لزوم رعایت قانون مبحث ۱۶ مقررات ملی ساختمان را تذکر داده و پرهیز از مصرف آب شرب برای ساخت‌و‌ساز را به صورت مکتوب اعلام نمائیم.
• ما همیاران آب متعهد هستیم در توصیه‌های فرهنگی به مشترکین نهایت تلاش خود برای ترغیب آنان در استفاده از ابزارآلات کاهنده مصرف و روش‌های بازچرخانی آب و آبیاری فضای سبز، باغچه‌ها، گلدان‌های آپارتمانی و … با آب خاکستری را بکار گیریم.
• ما همیاران آب در تلاشیم تا با مراجعه به مجتمع‌های مسکونی پرجمعیت، توصیه‌ها و آموزش‌های لازم برای رعایت الگوی مصرف و جلب مشارکت مردمی در تحقق اصلاح الگوی مصرف آب را انتقال دهیم.
• پیرو فرمایش خداوند متعال در قرآن کریم: وَ جَعلنا مِن الماءِ کُلِّ شَیءٍ حَیٍّ؛ ما زنده به آبیم و شرعا و عرفا و قانونا متعهد و موظفیم در جهت حفاظت و مراقبت از آب این کالای بی‌بدیل و فراتر از اندازه‌گیری و ارزش‌گذاری‌های مالی و مادی از لحظه‌ای تلاش فروگذار و غفلت نکنیم.
• ما همیاران آب در سالگرد یک‌سالگی حرکت این کاروان پرامید در شهر و استان حساس به آب تهران، به پشتوانه و پشتیبانی گروهی از فعالان اجتماعی مسئولیت‌پذیر، پرشتاب‌تر از مسیر طی شده، امیدوار به همراهی و همیاری همه شهروندان دلسوز در تداوم این پویش و خیزش زندگی‌بخش و ثروت‌آفرین هستیم.

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست»

https://tejaratava.ir/?p=128641

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.