• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
2

مزایای تیرآهن بال پهن ذوب آهن اصفهان به روایت استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی ایران

  • کد خبر : 128202
  • ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۵
مزایای تیرآهن بال پهن ذوب آهن اصفهان به روایت استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی ایران
دکتر محمدقاسم وتر استاد دروس زلزله،سازه وفولاد در دوره های تحصیلات تکمیلی در آلمان و پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی ایران چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه در دومین روز نهمین نمایشگاه و کنفرانس زلزله شناسی و مهندسی زلزله با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان از محصولات این مجتمع عظیم صنعتی به ویژه سایزهای مختلف تیرآهن بال پهن بازدید نمود .

این استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی ایران در خصوص مزایای استفاده از تیرآهن های بال پهن گفت : استفاده از این پروفیل به ویژه در اتصالات پیچی ، سطح بزرگتری را در اختیار قرار می دهد . در حالیکه در سایر پروفیل ها ، برای قاب های خمشی ، با نازکی ستون مواجه هستیم ، اما بهره گیری از تیرآهن بال پهن باعث می شود سطح گسترده تری داشته باشیم .
دکتر وتر که مدرک دکترای مهندسی عمران- سازه از دانشگاه دارمشتات آلمان دارد و کتاب های تحلیل و طراحی لرزه ای سازه های فولادی، طراحی سازه های فولادی به روش حدی،طراحی لرزه ای پل ها  و مهندسی زلزله برای معماران را در کارنامه علمی خود دارد ، افزود : در ترجمه آیین نامه های کشور آمریکا هم ، مشاهده می کنیم که ستون باید با بال پهن کار شود . در واقع استفاده از تیرآهن بال پهن امکان طراحی بهتر را برای سازه فراهم می کند .
این استاد دانشگاه که ۷ عنوان اختراع در زمینه سازه و زلزله ثبت نموده و از بنیان گذاران انجمن سازه های فولادی ایران می باشد ، تولید تیرآهن بال پهن را به لحاظ صادراتی نیز ارزشمند توصیف کرد و گفت :  بسیاری کشور ها از آیین نامه های ساختمان آمریکا و اروپا تبعیت می کنند و لذا متقاضی سازه های فولادی با تیرآهن بال پهن هستند .

https://tejaratava.ir/?p=128202

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.