• امروز : یکشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۳
1
عملکرد بازار فیزیکی بورس کالا در فروردین ماه منتشر شد

دادوستد بیش از ۱۲ میلیون تن محصول در تالار نقره ای

  • کد خبر : 125559
  • ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱:۲۸
دادوستد بیش از ۱۲ میلیون تن محصول در تالار نقره ای
آمار معاملات بورس کالای ایران در اولین ماه از سال ۱۴۰۳ نشان می‌دهد که در این ماه ۱۲ میلیون و ۲۱۷ هزار و ۳۳۶ تن انواع کالا به ارزش ۱۲۹ هزار و ۴۲۱ میلیارد تومان در بازار فیزیکی دادوستد شد که به لحاظ حجم رشد ۱۱.۱ درصدی نسبت به اسفند سال گذشته دارد.

به گزارش تجارت آوا به نقل از کالاخبر ، تالار محصولات صنعتی و معدنی در فروردین ۱۴۰۳ میزبان معامله بالغ بر ۹ میلیون و ۹۶۷ هزار و ۸۳ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۸۴.۱ هزار میلیارد تومان بود.

در این تالار ۴ میلیون و ۸۷۴ هزار و ۵۴۰ تن سیمان،  ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۵۰۰ تن سنگ آهن، یک میلیون و ۶۵۱ هزار و ۲۵۴ تن فولاد، یک میلیون و ۱۳۰ هزار و ۱۰۰ تن آهن اسفنجی، ۶۶ هزار و ۴۰۰ تن روی، ۳۹ هزار و ۳۹۵ تن آلومینیوم، ۱۶ هزار و ۶۴۵ تن مس، ۴۰۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۲۰۰ تن چدن و ۴۵ تن کنسانتره فلزات گرانبها در تالار محصول‌های صنعتی و معدنی دادوستد شد.

در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی نیز در فروردین ۱۴۰۳، ۲ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۴۳۵ تن انواع کالا و محصول به ارزش بیش از ۴۲.۴ هزار میلیارد تومان در دو بخش داخلی و صادراتی معامله شد.

به‌این‌ترتیب ۶۶۹ هزار و ۹۳۵ تن قیر، ۶۶۶ هزار و ۱۰۰ تن وکیوم باتوم، ۳۸۰ هزار و ۵۰۴ تن انواع مواد پلیمری، ۱۹۷ هزار تن لوب کات، ۱۳۶ هزار و ۲۴۶ تن مواد شیمیایی، ۴۱ هزار و ۹۳۵ تن گوگرد، ۱۹ هزار و ۲۹۴ تن روغن، یک هزار و ۵۶۰ تن گازها و خوراک ها و ۸۳۵ تن عایق رطوبتی در این تالار به فروش رفت.

یک تن زعفران به ارزش ۱۰۳ میلیارد تومان در تالار کشاورزی به فروش رسید.

همچنین ۷۳ هزار و ۸۱۷ تن انواع محصول به ارزش ۱.۴ هزار میلیارد تومان نیز در بازار فرعی بورس کالای ایران معامله شد.

https://tejaratava.ir/?p=125559

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.