• امروز : شنبه - ۲۳ تیر - ۱۴۰۳
1

حضور هیئت مدیره گروه مپنا در کارخانه واگن پارس مپنا

  • کد خبر : 99921
  • ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۷
حضور هیئت مدیره گروه مپنا در کارخانه واگن پارس مپنا
مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره گروه مپنا در سفر کاری یک روزه به استان مرکزی، از کارخانه شرکت واگن پارس مپنا در اراک بازدید کردند.

در این مراسم که بیش از ۸ ساعت به طول انجامید، اعضای هیئت مدیره گروه با همراهی مدیرعامل بخش حمل و نقل ریلی، معاونان منابع انسانی و اقتصادی و مالی گروه، مدیرعامل شرکت حمل و نقل چندوجهی مپنا، مدیرعامل شرکت واگن پارس مپنا و با حضور اعضای هیئت مدیره شرکت واگن پارس، از بخش‌های مختلف سالن‌های تولید این کارخانه بازدید و به یادمان شهدای این شرکت در سال ۱۳۶۷، ادای احترام کردند.
مدیرعامل گروه مپنا از واحد پژوهش و فناوری شرکت واگن پارس مپنا نیز بازدید کرد. همچنین در نشست مشترک هیئت مدیره گروه و مدیران ارشد شرکت واگن پارس مپنا نیز اهم اقدامات، رفع موانع تولید، برنامه‌های راهبردی توسعه و … مورد بررسی قرار گرفت.

در این رویداد، «محمد اولیاء» در دیدار با مدیران شرکت واگن پارس مپنا، با ابراز خرسندی خود و دیگر اعضای هیئت مدیره گروه از حضور در کارخانه واگن پارس، اظهار داشت: پیوستن واگن پارس به گروه مپنا باعث شده تا تولید مجدداً در این مجموعه رونق گرفته و شرکتی پویا و در حال تولید مستمر داشته باشیم. با وجود گذشت مدت زمانی نه چندان زیاد و انتقال سند مالکیت واگن پارس، خوشبختانه کارکنان در این مجموعه در قالب استانداردهای گروه مپنا در حال فعالیت هستند و این امر قابل قدردانی است.
او گفت: امروز جلسه هیئت مدیره گروه مپنا در دوران اخیر، برای اولین بار در محل یکی از پروژه‌های مپنا برگزار و موضوعات مرتبط مطرح شد و نتایج مثبتی نیز خواهد داشت.
همچنین در نشست مشترک مدیرعامل گروه با اعضای شورای کار شرکت واگن پارس مپنا، مسائل مرتبط کارگری مورد بررسی قرار گرفت.
شرکت واگن پارس مپنا، اولین و بزرگترین مجموعه ریلی در خاورمیانه بوده که در سال ۱۳۵۳ خورشیدی تاسیس و در سال ۱۳۶۷ به بهره‌برداری رسیده است. واگن پارس علاوه بر تولید و عرضه محصولات صنایع ریلی داخلی، محصولات خود را تا کنون به پنج کشور صادر کرده است.
در سال ۱۳۹۹ خورشیدی، انتقال سند مالکیتی واگن پارس به امضا رسید و واگن پارس به مالکیت صددرصدی مپنا درآمد.
بر اساس آمارهای مستند، ۶۵ درصد از ناوگان ریلی کشور توسط واگن پارس مپنا تولید شده است. واگن‌های باری و مسافری، مترو، ترنست، لوکوموتیوهای باری و مسافری به همراه پل تلسکوپی فرودگاهی از جمله محصولات واگن پارس مپنا محسوب می‌شوند. واگن پارس تاکنون قراردادهای انتقال تکنولوژی نیز با شرکت‌های معتبر از جمله زیمنس، آلستوم، بومباردیر و …داشته و این دانش به توسعه محصولات این شرکت کمک شایانی نموده است.

http://tejaratava.ir/?p=99921

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.