• امروز : یکشنبه - ۲ مهر - ۱۴۰۲
0
مدیرعامل آبفای استان تهران تاکید کرد

تسریع اجرای پروژه‌های جمع‌آوری بهداشتی فاضلاب پایتخت

  • کد خبر : 99847
  • ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۱
تسریع اجرای پروژه‌های جمع‌آوری بهداشتی فاضلاب پایتخت
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در بازدید از پروژه‌های فاضلاب شهر تهران بر تسریع اجرای این پروژه‌ها تاکید کرد.

محسن اردکانی در این بازدیدها در جریان روند اجرایی و پیشرفت فیزیکی پکیج اضطراری تصفیه‌ فاضلاب در منطقه ۲۲، پروژه خط انتقال بزرگراه جناح، شبکه و خطوط منتهی به بزرگراه آزادگان قرار گرفت.

اردکانی با توجه به اهمیت این پروژه‌ها برای ارائه خدمات دفع بهداشتی فاضلاب به شهروندان غرب تهران ضمن تامین منابع مالی لازم، بر تکمیل این پروژه‌ها تا بهمن ماه امسال تاکید کرد.

مدیرعامل آبفای استان تهران هم‌چنین در بازدید از واحدهای مختلف تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران (فیروزبهرام) دستورات لازم برای تسریع تکمیل نیروگاه بیوگاز به ظرفیت شش مگاوات را صادر و تاکید کرد تا حداکثر ظرف دوماه آینده این نیروگاه وارد مدار بهره‌برداری شود.

تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران (فیروزبهرام) در زمینی به مساحت ۶۰ هکتار در محدوده فیروزبهرام واقع شده است.

برای این تصفیه‌خانه ۱۲۵ میلیون یورو از طریق فاینانس بانک توسعه اسلامی هزینه شده است که از اواخر سال ۱۴۰۱ و در قالب چهار واحد فعال در مدار بهره‌برداری است.

این تصفیه‌خانه ۲۰ درصد جمعیت غرب تهران در حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر را زیر پوشش قرار می‌دهد و قابلیت تصفیه ۱۹۰ میلیون مترمکعب فاضلاب در سال را دارد.

هم‌چنین تولید ۶ مگاوات برق از نیروگاه‌های CHP، حذف هم‌زمان ازت و فسفر، تولید پساب و لجن در کلاس B و … از ویژگی‌های این تصفیه‌خانه است.

http://tejaratava.ir/?p=99847

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.