• امروز : پنج شنبه - ۳۱ خرداد - ۱۴۰۳
1

۷‌درصد سهام شستان عرضه می‌شود

  • کد خبر : 132729
  • ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۴
۷‌درصد سهام شستان عرضه می‌شود
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تجاری شستان اعلام کرد: با گذشت یک‌سال از تغییرات مدیریتی در شستان و تغییر رویه، تسریع و توجه ویژه به بازار سرمایه در سه ماه اول سال‌جاری به میزان پنج تا هفت‌درصد از سهام این شرکت در بورس اوراق بهادار عرضه می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری تجاری شستان به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، داود عباسی با بیان اینکه همه مجوزهای عرضه سهام شرکت شستان اخذ شده است، تصریح کرد: سهام شستان به عنوان یک هلدینگ چند‌رشته‌‌ای در مرحله نهایی‌سازی ارزش‌‌گذاری است که در صورت تثبیت بازار، با نظر بورس عرضه انجام خواهد شد.

به گفته مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تجاری شستان با توجه به ارزش‌‌گذاری‌‌ نهایی این شرکت در بورس، شاهد بزرگ‌ترین عرضه اولیه سهام در بازار خواهیم بود.

 وی با تاکید بر اینکه شرکت سرمایه‌گذاری تجاری شستان قصد دارد در نیمه اول سال‌جاری نیز حداقل سهام چند شرکت زیرمجموعه را در بورس عرضه کند، افزود: از جمله این شرکت‌ها می‌توان به شرکت مخازن سبز پتروشیمی عسلویه و هلدینگ ساختمانی اشاره کرد. 

وی افزود: سرمایه‌گذاران و سهامداران اصلی شرکت سرمایه‌گذاری تجاری شستان، بازنشستگان نیروهای مسلح هستند که در صورت عرضه نیز ارزش سهام این شرکت افزایش می‌‌یابد.


عباسی تصریح کرد: قصد داریم با هماهنگی با بورس اوراق بهادار، امتیازاتی را برای عرضه سهام به بازنشستگان در نظر بگیریم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تجاری شستان با بیان اینکه بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری شستان پتروشیمی بوشهر است، اظهار کرد: یک سرمایه‌گذار جدید برای فاز سوم پتروشیمی بوشهر اعلام آمادگی کرده است امید است؛ با راه‌‌اندازی فاز دوم بوشهر در سال‌جاری و آغاز فاز سوم تحول چشمگیری در بوشهر به عنوان بزرگ‌ترین پتروشیمی فعلی کشور ایجاد شود.  

وی ادامه داد: با برنامه‌‌های داخلی و خارجی در سال‌جاری، سود پایداری برای سهامداران شستان کسب خواهد شد.


مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تجاری شستان با بیان اینکه همه زنجیره ارزش در شرکت پتروشیمی بوشهر در سه فاز طراحی شده است، افزود: با اجرا و بهره‌‌برداری از هر سه فاز، این شرکت بزرگ‌ترین پتروشیمی کشور خواهد بود.

وی افزود: شرکت پتروشیمی بوشهر در سه سایت جغرافیایی در مساحت ۷۰ هکتار طراحی شده و سرمایه ثبتی آن ۱۰۰‌هزار میلیارد ریال است که شرکت شستان ۶۰‌ درصد سهام آن را در اختیار دارد.

وی ادامه داد: فاز اول در سال ۹۷ بهره‌‌برداری شده که بخش‌‌های شیرین‌‌سازی گاز ترش، بخش استحصال اتان و تولید متانول را داراست. فاز دوم شرکت نیز بیش از ۹۵‌درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در سال‌جاری به بهره‌‌برداری می‌‌رسد.

http://tejaratava.ir/?p=132729

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.