• امروز : یکشنبه - ۲۷ خرداد - ۱۴۰۳
1
معاون وزیر و رییس سازمان توسعه تجارت ایران در حاشیه افتتاحیه ایران آگروفود۲۰۲۴ مطرح کرد

ایران آگروفود، جزو ۵ نمایشگاه برتر ایران/رشد صنایع غذایی در سال‌های اخیر/حمایت از صادرات صنایع خرد

  • کد خبر : 132405
  • ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۰
ایران آگروفود، جزو ۵ نمایشگاه برتر ایران/رشد صنایع غذایی در سال‌های اخیر/حمایت از صادرات صنایع خرد
معاون وزیر و رییس سازمان توسعه تجارت ایران در حاشیه سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته،ایران آگروفود ۲۰۲۴، در جمع خبرنگاران این نمایشگاه را جزو ۵ نمایشگاه برتر ایران، معرفی کرد.

به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، مهدی ضیغمی، معاون وزیر و رییس سازمان توسعه تجارت ایران  در حاشیه سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته،ایران آگروفود ۲۰۲۴، در جمع خبرنگاران این نمایشگاه را جزو ۵ نمایشگاه برتر ایران، معرفی کرد و افزود: میزان حضور تجار و شرکت‌های خارجی در  ایران اگروفود نشان‌دهنده جایگاه و مزیت ما در حوزه صنایع غذایی است.

وی ادامه داد: صنایع غذایی در ایران اکسپو حضور جدی داشتند و همین حضور منتج به عقد قراردادهای خوب با شرکت‌های خارجی شد؛ و این موضوع نشان دهنده ظرفیت بالای ما در حوزه صادرات و توسعه کیفیت این محصولات است.

معاون وزیر و رییس سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر رابطه مستقیم این صنعت با سبد غذای خانوارها، تصریح کرد: در سال‌های اخیر این صنعت رشد قابل توجهی داشت و بخشی از این موفقیت را می‌توان به برگزاری این نمایشگاه نسبت داد چرا که با ایجاد فضای رقابتی به افزایش کیفیت کمک کرده است.

ضیغمی در پاسخ به این پرسش که آیا بسته‌های حمایتی برای شرکت‌های ایرانی در شرایط تحریم تعریف شده است؟ گفت: سازمان توسعه تجارت ایران در حوزه مشوق‌های صادراتی به ویژه برای صنایع خرد برای شرکت در نمایشگاههای بین‌المللی تلاش‌های را آغاز کرده و امیدواریم سازمان برنامه و بودجه بتواند مشوق‌ها را تا پایان سال پرداخت کند.

وی در پایان توضیح داد: هدف ما حمایت از صنایع خرد و صادرات محصولات غیرنفتی و دانش‌بنیان‌هاست و در این بین صنایع غذایی جایگاه ویژه‌ای دارند.

http://tejaratava.ir/?p=132405

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.