• امروز : شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
0
مدیرعامل بانک مسکن:

۴۵ هزار و ۳۲۵ متقاضی در دولت سیزدهم تسهیلات مسکن روستایی دریافت کردند 

  • کد خبر : 123522
  • ۰۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۳
۴۵ هزار و ۳۲۵ متقاضی در دولت سیزدهم تسهیلات مسکن روستایی دریافت کردند 

مدیرعامل بانک مسکن گفت: در دولت سیزدهم ۴۵ هزار و ۳۲۵ متقاضی از بانک مسکن تسهیلات مسکن روستایی دریافت کردند که این رقم در معادل ۶ هزار و ۵۶۷ میلیاردتومان بوده است.

عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن در گفت‌وگو با وزارت راه و شهرسازی روند ارایه تسهیلات مسکن روستایی را در سال ۱۴۰۲ و در دولت سیزدهم تشریح کرد.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون به ۴۵ هزار و ۳۲۵ واحد مسکونی روستایی تسهیلات مسکن روستایی پرداخت شده است که این رقم معادل ۶ هزار و ۵۹۷ میلیارد تومان است.

حسینی تعداد و رقم پرداخت شده تسهیلات مسکن روستایی را در سال جاری تفکیک کرد و افزود: در سال جاری ۲۴ هزار و ۳۱۸ واحد به میزان ۴ هزار و ۳۸۷ میلیارد تومان تسهیلات مسکن روستایی دریافت کردند.

گفتنی است، تسهیلات مسکن روستایی در طی دولت سیزدهم دو بار افزایش یافت. در سال ۱۴۰۰ و در سال نخست فعالیت دولت سیزدهم تسهیلات مسکن روستایی معادل ۱۰۰ میلیون تومان به‌ازای هر واحد بود. این رقم در سال ۱۴۰۲ به ۲۰۰ میلیون تومان به‌ازای هر واحد روستایی افزایش یافت و در سال جاری نیز به‌دلیل اینکه بتواند بخشی از نیاز متقاضیان به مسکن را تأمین کند این رقم به‌ازای هر واحد به ۳۵۰ میلیون تومان افزایش یافت. همچنین این تسهیلات در سال‌های گذشته سالانه به ۲۰۰ هزار واحد اختصاص می‌یافت که این رقم در تعداد واحدهای مسکونی نیز به سالانه ۳۵۰ هزار واحد افزایش یافته‌است.

http://tejaratava.ir/?p=123522

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.