• امروز : دوشنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۴۰۳
1

تعیین تکلیف ۷۴ هزار میلیارد تومان کالاهای اموال تملیکی در دولت سیزدهم

  • کد خبر : 122933
  • ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۷
تعیین تکلیف ۷۴ هزار میلیارد تومان کالاهای اموال تملیکی در دولت سیزدهم
مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی از تعیین تکلیف ۷۴ هزار میلیارد تومان کالاهای اموال تملیکی به روش‌های مختلف در دولت سیزدهم و از زمان ورود هیات مدیره جدید این سازمان (از سال ۱۴۰۱) تا کنون خبر داد.

به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی به نقل از ایرنا، سید عبدالمجید اجتهادی گزارشی از عملکرد این سازمان در دولت سیزدهم ارائه و اظهار کرد: کالاهای این سازمان از طریق چهار روش فروش، انهدام، اعاده و استرداد مورد تعیین و تکلیف قرار می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی ادامه داد: بازگشت ۳۷ هزار میلیارد تومان کالا از طریق اعاده به صاحبان مشاغل و چرخه تولید با رشد ۱.۲۳۰ درصدی در دولت سیزدهم رقم خورد.

وی با اشاره به فروش کالاهای این سازمان، بیان کرد: فروش ۲۰ هزار میلیارد تومان اموال منقول در این دولت رقم خورد که نسبت به مدت مشابه سال‌های قبلی با رشد ۴۲۵ درصدی روبرو بود.

اجتهادی گفت: ۹۵ درصد روش‌های فروش این سازمان از طریق برگزاری مزایده‌های الکترونیکی سراسری در بستر سامانه تدارکات الکترونیک دولت صورت می‌گیرد.

برگزاری ۲۶۳ مرحله حراج خرده‌فروشی در ۲۵ استان

اجتهادی با بیان اینکه بخشی از کالاهای این سازمان نیز از طریق سامانه حراج خرده‌فروشی به فروش می‌رسد، گفت: این سامانه از خردادماه سال ۱۴۰۲ برای تسهیل در دسترسی عموم مردم و ایجاد شرایط یکسان رقابتی رونمایی شد.

وی اعلام کرد: بیش از ۲۶۳ مرحله حراج در ۲۵ استان کشور با بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ قلم کالا ازجمله لوازم خانگی برگزار شد که ارزش پایه و کارشناسی این کالاها ۲۳ میلیارد تومان بود که در نهایت در فضای رقابتی به ۴۰ میلیارد تومان رسید.

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تعداد شرکت‌کنندگان در سامانه خرده‌فروشی را ۳۶ هزار عنوان کرد.

http://tejaratava.ir/?p=122933

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.