• امروز : شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
3
امروز در بورس کالا به ثبت رسید؛

تامین مالی موفق ۳۰۰ میلیارد تومانی در حوزه کشاورزی

  • کد خبر : 122882
  • ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۵
تامین مالی موفق ۳۰۰ میلیارد تومانی در حوزه کشاورزی
شرکت تعاونی پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس امروز با انتشار اوراق سلف موازی استاندارد کیوی موفق به تامین مالی 300 میلیارد تومانی از مسیر بورس کالای ایران شد.

به گزارش تجارت آوا به نقل از کالاخبر ، شرکت تعاونی پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس با هدف تامین سرمایه در گردش خود برای تولید ۸ هزار و ۳۳۳ تن کیوی در دو مرحله اقدام به انتشار اوراق سلف موازی استاندارد در بورس کالای ایران به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان کرد که امروز یکشنبه ۲۷اسفند ماه در مرحله نخست اوراق سلف موازی به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان منتشر و این تامین مالی با موفقیت انجام شد.

به گزارش کالاخبر، بورس کالای ایران روز گذشته در اطلاعیه ای از عرضه اولیه نوبت اول اوراق سلف موازی استاندار کیوی متعلق به شرکت تعاونی پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس خبر داده بود که با توجه به استقبال سرمایه گذاران تامین مالی حوزه کشاورزی از مسیر بورس کالا با موفقیت انجام شد.

به این ترتیب عرضه اولیه این اوراق در نمادهای «عکیوی۱» و «عکیوی۲» به تعداد ۵۰۰ هزار قرارداد و با قیمت ۶ میلیون ریال در هر قرارداد ۱۰ کیلوگرمی از طریق شرکت کارگزاری کاریزما در روز یکشنبه ۲۷ اسفند انجام شد.

عرضه اولیه به روش گشایش و دوره پیش گشایش از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۱ بود و از ساعت ۱۱ تا ۱۲:۳۰ دوره عادی معاملات انجام شد. معاملات ثانویه نیز از ۲۸ اسفند آغاز و تا ۲۷ شهریور ۱۴۰۴ ادامه خواهد داشت.

هر قرارداد معادل ۱۰ کیلوگرم کیوی است و انتشار اوراق در دو مرحله انجام می شود که مرحله اول ۳۰۰ میلیارد تومانی بوده و امروز با موفقیت صورت گرفت و مرحله دوم ۲۰۰ میلیارد تومان که پس از ارائه گزارش شرکت درخصوص محل مصارف وجوه حاصل از انتشار اوراق مرحله اول و تایید مجوز انتشار اوراق توسط هیات پذیرش کالا و اوراق بهادار مبتنی بر کالا امکان پذیر خواهد بود.

بازدهی این اوراق در سررسید در دو حالت قابل تبیین است. درصورتی که دارندگان اوراق نسبت به اعمال اختیار فروش خود به قیمت ۱۳۴.۵ درصد ضرب در قیمت پایه در عرضه اولیه اقدام کنند، این اوراق برای سرمایه گذاران در سررسید بازدهی ۱۸ ماهه حداقل ۳۴.۵ درصدی خواهد داشت. اما درصورتی که شرکت تعاونی پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گسترش پارس نسبت به اعمال اختیار خرید خود به قیمت ۱۴۰.۵ درصد ضرب در قیمت پایه در عرضه اولیه اقدام کند، بازدهی ۱۸ ماهه اوراق سلف در سررسید حداکثر ۴۰.۵ درصد خواهد بود.

همانگونه که اشاره شد زمان سررسید اوراق ۱۸ ماه پس از عرضه اولیه خواهد بود.

http://tejaratava.ir/?p=122882

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.