• امروز : یکشنبه - ۶ اسفند - ۱۴۰۲
3
به صورت مجازی برگزار شد؛

نشست شرکتهای مطرح صنعتی ایران در حوزه تجهیزات صنعتی و همتایان بلاروسی

  • کد خبر : 117752
  • ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۱
نشست شرکتهای مطرح صنعتی ایران در حوزه تجهیزات صنعتی و همتایان بلاروسی
نشست شرکتهای مطرح صنعتی ایران در حوزه تجهیزات صنعتی و همتایان بلاروسی با همت سفارت ایران و رایزن بازرگانی ایران در بلاروس برگزار شد.

                  
به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، با همت سفارت جمهوری اسلامی ایران و رایزنی بازرگانی ایران در بلاروس و همکاری مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری اسلامی ایران، معاونت تجهیزات و ماشین آلات وزارت صمت و اتاق های بازرگانی جمهوری بلاروس، نشست B2B معرفی ظرفیت های صادراتی کشورمان در حوزه تجهیزات صنعتی دانش بنیان با حضور شرکت های توانمند ایرانی و اتاق‌های بازرگانی و شرکت های بلاروسی به صورت مجازی برگزار گردید.

در ابتدای این نشست که بیش از دو ساعت بطول انجامید، صانعی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس ضمن تبریک دهه فجر و ۴۵ امین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، یکی از موانع اصلی و کلیدی جهت توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور را عدم آشنایی شرکت ها و فعالین اقتصادی با ظرفیت ها و توانمندی های یکدیگر دانست.

وی تاکید کرد: برگزاری اینگونه نشست های کارشناسی با حضور نمایندگان شرکتهای بزرگ تولیدی دو کشور می تواند گامی مفید و موثر برای آشنایی با ظرفیتها و توانمندیهای دو طرف و نهایتا رفع این مانع باشد.

سفیر ایران در بلاروس همچنین با اشاره به مکمل بودن اقتصاد جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس، بر آمادگی سفارت و رایزن بازرگانی در مینسک برای برگزاری نشستهای مشابه در سایر حوزه ها نظیر دارو و تجهیزات پزشکی، کشاورزی، پتروشیمی و … در آینده نزدیک تاکید کرد.

در ادامه این نشست، شرکت های ایرانی ضمن معرفی ظرفیت ها و توانمندی های شرکت مورد نظر خود، به معرفی محصولات تولیدی و ارائه اطلاعات لازم در مورد این محصولات،  پرداختند و به سئوالات نمایندگان شرکتهای بلاروسی پاسخ دادند.

http://tejaratava.ir/?p=117752

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.