• امروز : یکشنبه - ۶ اسفند - ۱۴۰۲
1
مدیرعامل بانک مسکن:

تسهیلات بافت‌فرسوده به ۴۳ هزار و ۵۴۰ واحد پرداخت شد

  • کد خبر : 117490
  • ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۱
تسهیلات بافت‌فرسوده به ۴۳ هزار و ۵۴۰ واحد پرداخت شد
مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه تسهیلات نوسازی بافت فرسوده از ابتدای اجرای طرح تاکنون به ۴۳ هزار و ۵۴۰ فقره پرداخت شد، تعداد تسهیلات پرداختی توسط آن بانک را در دولت سیزدهم۱۶ هزار و ۸۱۱ واحد، عنوان کرد.

عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن در گفت‌وگو با وزارت راه و شهرسازی روند ارایه تسهیلات بافت فرسوده را از ابتدای طرح نوسازی در این بافت‌ها توسط آن بانک تشریح کرد و گفت: بانک مسکن از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون ۴۳ هزار و ۵۴۰ فقره تسهیلات بافت فرسوده به مبلغ ۷ هزار و ۷۸۱ میلیاردتومان پرداخت کرده است.

مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: تسهیلات بافت فرسوده از ابتدای طرح نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده ۱۶ هزار و ۸۱۱ فقره به میزان ۵ هزار و ۳۲۸ میلیاردتومان در دولت سیزدهم پرداخت شد.

گفتنی است، تمامی متقاضیان می‌توانند برای ساخت و یا نوسازی مسکن به سامانه طرح‌های حمایتی دولت مراجعه و در این سامانه بخش بافت فرسوده شهری ثبت‌نام کنند. در مرحله بعد از سوی شرکت بازآفرینی شهری ایران صلاحیت متقاضیان برای بهره‌مندی از تسیهلات بافت فرسوده شهری بررسی و پس از تایید به بانک‌های عامل از جمله بانک مسکن معرفی می‌شوند.

بر اساس بخشنامه متقاضیان نوسازی در بافت فرسوده می‌توانند تا سقف هر واحد ۵۵۰ میلیون تومان معادل سقف تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن به صورت تلفیقی از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه کل کشور و منابع داخلی بانک و بر اساس قرارداد عاملیت منعقده بین بانک، وزارت راه و شهرسازی و تایید وزارت امور اقتصاد و دارایی استفاده کنند. 

http://tejaratava.ir/?p=117490

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.