• امروز : شنبه - ۱۱ آذر - ۱۴۰۲
2
بازدید مدیرعامل پتروشیمی بندرامام از پروژه‌های شهرستان بندر ماهشهر

بازدید مدیرعامل پتروشیمی بندرامام از پروژه‌های شهرستان بندر ماهشهر / دکتر انصاری نیک دستور تخصیص اعتبار به خور سیف و احیای خور غزاله را صادر کرد

  • کد خبر : 105296
  • ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۸
بازدید مدیرعامل پتروشیمی بندرامام از پروژه‌های شهرستان بندر ماهشهر / دکتر انصاری نیک دستور تخصیص اعتبار به خور سیف و احیای خور غزاله را صادر کرد
مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندرامام ضمن بازدید از روند پروژه‌های شهرستان بندرماهشهر، دستور تخصیص اعتبار برای اتمام پروژه‌ها و بهره برداری هرچه سریعتر از بندرتجاری ماهشهر را صادر نمودند.

به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط عمومی پتروشیمی بندر امام، صبح‌ روز پنج‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه ۱۴۰۲ دکتر انصاری نیک به همراه نماینده مردم شریف بندرماهشهر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران شرکت پتروشیمی بندرامام از روند احداث بندر تجاری خور سیف، خورغزاله و تصفیه خانه مرکزی بندر ماهشهر بازدید کرد. در جریان این بازدید که با هدف تسهیل در روند اجرای پروژه‌های مهم شهرستان صورت گرفت، دکتر انصاری نیک پس از دریافت آخرین وضعیت اجرای پروژه‌ها، طی تماس تلفنی با شهردار بندر ماهشهر و مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی از تخصیص  ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی جهت اتمام و بهره‌برداری هرچه سریعتر بندرتجاری خور سیف ماهشهر خبر داد.

در پی این دستور مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندرامام، حاج حبیب آقاجری نماینده مردم شریف بندرماهشهر در مجلس شورای اسلامی، بهره‌برداری از این بندر را یکی از خواسته‌های مردم بندرماهشهر به منظور توسعه تجارت با کشورهای منطقه و اشتغال‌زایی دانست و افزود: با بهره‌برداری از بندرتجاری خور سیف شاهد رونق کسب‌وکار و اشتغال‌زایی تأثیرگذاری در منطقه خواهیم بود.

احیای اسکله‌‌ی تاریخی خور غزاله و تخصیص اعتبار به پاسگاه غزاله ماهشهر

در ادامه بازدید مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندرامام پس از حضور در خور غزاله و بازدید از اسکله تاریخی غزاله در جنوب پاسگاه مرزی غزاله ماهشهر، دستور احیای این اثر تاریخی ملی دوره قاجار صادر و نیازهای پاسگاه غزاله از سوی شرکت پتروشیمی بندرامام رفع خواهد شد.

گفتنی است، اسکله تاریخی خور غزاله با قدمت ۱۵۰ ساله راه ورود صنعت نفت به ایران و رونق‌دهنده اقتصاد صنعتی منطقه و کشور محسوب می‌شود که از سال ۱۳۹۸ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

در پایان این بازدیدها نیز مقرر شد در پایان هفته آتی از روند فعال سازی و پیشرفت فعالیتهای طرحهای مزبور بازدید شود.

http://tejaratava.ir/?p=105296

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.