• امروز : جمعه - ۱۸ آذر - ۱۴۰۱
1

بررسی و تدوین دستور العمل نوسازی و بازسازی صنایع کشور

  • کد خبر : 67486
  • ۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳
بررسی و تدوین دستور العمل نوسازی و بازسازی صنایع کشور

کارگروه طرح نوسازی و بازسازی صنایع کشور در دومین نشست خود با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف دستور العمل نوسازی و بازسازی صنایع کشور را بررسی کرد .

به گزارش تجارت آوا به نقل از ایدرونیوز ،  علی نبوی ، معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایدرو در این جلسه خبر از آغاز تدوین دستورالعمل نوسازی و بازسازی صنایع کشور داد و افزود : بدنبال آن هستیم تا فرایند ها و شاخص های دقیق و کارشناسی را با همراهی خود صنعتگران به منظور طراحی بهینه مدل نوسازی و بازسازی صنایع شناسایی و عملیاتی کنیم.

در این جلسه  تشکیل کمیته فنی صنعت و کشاورزی جهت  هماهنگی و یکپارچگی سیاست گذاری در حوزه نوسازی و بازسازی واحد های صنعتی دارای مجور از وزارت صمت ، جهاد کشاورزی و نظام صنفی پیشنهاد شد.

همچنین استفاده از منابع  صندوق ملی محیط زیست جهت اعطای تسهیلات  به واحد های صنعتی که نوسازی و بازسازی آن ها در کاهش آلایندگی زیست محیطی موثر است با تایید ایدرو  مطرح شد .

در دومین نشست کارگروه  همچنین مقرر شد به منظور پوشش کامل اولویت های رشته ای بند الف ماده ۴۶ برنامه ششم توسعه در حوزه کشاورزی ، وزارت جهاد کشاورزی نسبت به تکمیل این رشته های فعالیتی و ارائه آن اقدام کند.

بر اساس برآورد‌های اولیه بیش از ۲۰ هزار واحد صنعتی در کشور نیازمند بازسازی و نوسازی است.

کارگروه طرح نوسازی و بازسازی صنایع کشور بر پایه مصوبه هیئت دولت و در اجرای بند ح ماده ۴۶ قانون برنامه ششم توسعه برای عملیاتی کردن طرح نوسازی و بازسازی صنایع کشور با مسئولیت ایدرو به دستور وزیر صمت تشکیل شده است.

طبق مصوبه هیئت دولت وزارت جهاد کشاورزی، وزارت ارتباطات، بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان استاندارد، معاونت علمی ریاست جمهوری و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن اعضای این کار گروه هستند.

http://tejaratava.ir/?p=67486

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.