• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
0

استخراج سنگ در سنگان به کنسرسیوم سرمایه‌گذاران محول شود، سیمیدکو مشتاق به سرمایه گذاری بیشتر در سنگان و راهبری سایر پروژه‌های این پهنه معدنی است

  • کد خبر : 99901
  • ۲۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۴
استخراج سنگ در سنگان به کنسرسیوم سرمایه‌گذاران محول شود، سیمیدکو مشتاق به سرمایه گذاری بیشتر در سنگان و راهبری سایر پروژه‌های این پهنه معدنی است

جلسه هم اندیشی سرمایه گذاران پهنه صنعتی و معدنی سنگان با حضور محمدرضا موثقی نیا معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو در مجتمع سنگ آهن سنگان برگزار شد.

به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط عمومی سیمیدکو، در این نشست محمدرضا پاکباز عضو هیئت مدیره شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد(سیمیدکو) گفت: سیمیدکو به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه گذاران این پهنه صنعتی و معدنی همچنان مشتاق به سرمایه گذاری بیشتر و جدی تر در این منطقه بوده و طرح توسعه خود را با هدف تبدیل ۲/۵ به ۵ میلیون تن تولید در هر دو محصول کنسانتره و گندله را با جدیت دنبال خواهد کرد.

پاکباز راه برون رفت از مشکلات فعلی سرمایه گذاران در منطقه معدنی سنگان را تشکیل کنسرسیومی متشکل از سرمایه گذاران برای استخراج سنگ دانست و افزود: عمده مشکلات سرمایه گذاران در این منطقه به تامین و استخراج سنگ مرتبط است و سیمیدکو با حمایت فولاد خوزستان و همراهی سایر سرمایه گذاران آمادگی کامل برای حضور و نقش آفرینی در این کنسرسیوم دارد.
عضو هیئت مدیره سیمیدکو راهبری و نظارت ایمیدرو بر این کنسرسیوم برای توسعه متوازن سرمایه گذاری و تقویت فعالیتهای اقتصادی شرق کشور را نیز ضروری دانست و بر اهمیت نقش ایمیدرو در این زمینه تاکید کرد.
وی همچنین اظهار داشت شرکت فولاد خوزستان به عنوان یک بنگاه اقتصادی بزرگ و کلیدی در کشور به عنوان سهام دار عمده سیمیدکو نیز با نگاه توسعه متوازن منطقه ای و تقویت زیر ساختهای موجود در شرق کشور نقش ویژه ای در پیشرفت طرحهای توسعه این شرکت داشته است.

محمدرضا پاکباز اقدامات سیمیدکو در حوزه مسئولیتهای اجتماعی و محیط زیست را کم نظیر دانست و افزود: این شرکت در کوتاه ترین زمان ممکن و چندماه جلوتر از برنامه پیش بینی شده توانست در سال ۱۴۰۰ از بزرگترین پروژه زیست محیطی این منطقه یعنی طرح فیلتراسیون و آبگیری از باطله خود با ظرفیت بازچرخانی بیش از دو میلیون متر معکب آب در سال بهره برداری نماید و بلافاصله عملیات اجرایی دومین طرح زیست محیطی خود در شهر خواف را با هدف تامین آب مصرفی کارخانجات خود آغاز کند.

پاک باز سرعت پیشرفت پروژه شبکه جمع آوری و تصفیه خانه فاضلاب خواف را قابل قبول دانست و افزود: همزمان با بهره برداری از این طرح عظیم زیست محیطی و با فائق آمدن بر مشکلات تامین آب و با توجه به نگاه منبع محور این شرکت در حوزه آب و انرژی سیمیدکو آمادگی مشارکت و راهبری سایر پروژه های موجود در منطقه را با حمایت گروه تخصصی فولاد خوزستان دارد.

عضو هیئت مدیره شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد با ارائه گزارش مبسوطی از فعالیتهای سیمیدکو در پهنه صنعتی و معدنی سنگان و شهرستان خواف و تقدیر از تلاشهای مدیر عامل این شرکت اظهار داشت کارنامه سیمیدکو در تمام جنبههای فعالیت خود در منطقه سنگان و شهرستان خواف کارنامه روشن و درخشانی است و تعامل و همراهی دو جانبه این مجموعه با مجتمع سنگ آهن سنگان نیازمند حمایت و همراهی همه جانبه ایمیدور در تقویت طرح های توسعه و تولید است. محمد رضا موثقی نیا معاون وزیر صنعت معدن و تجارت نیز در ادامه با اشاره به راهگشا بودن پیشنهادات و راهکارهای مطرح شده سیمید کو، اقدامات این شرکت در حوزه مسئولیتهای اجتماعی توجه به محیط زیست و آب و انرژی را قابل تقدیر دانست.

http://tejaratava.ir/?p=99901

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.