• امروز : یکشنبه - ۲ مهر - ۱۴۰۲
0
با اعتباری معادل ۲۵۰۰ میلیارد ریال

واحد اول تصفیه‌خانه فاضلاب مهرآباد رودهن آماده بهره‌برداری است

  • کد خبر : 99796
  • ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۶
واحد اول تصفیه‌خانه فاضلاب مهرآباد رودهن آماده بهره‌برداری است
تصفیه‌خانه فاضلاب مهرآباد رودهن در دو واحد با ظرفیت 8000 مترمکعب در شبانه‌روز برای زیر پوشش قراردادن جمعیتی حدود 50 هزار نفر آماده بهره‌برداری است.

این تصفیه‌خانه نمونه‌ای از تبلور اراده جهادی است که در مدت یک‌سال و با عزم و اراده کارکنان آبفای شرق استان تهران، با اعتبار ۲۵۰۰ میلیارد ریال ساخته شده و هم‌اکنون آماده بهره‌برداری است.

تصفیه‌خانه فاضلاب مهرآباد رودهن با هدف جلوگیری از آلودگی منابع آب، خاک و محیط زیست، ارتقای سطح بهداشت عمومی، تولید پساب و تغذیه آبخوان‌ها و هم‌چنین تحقق مصوبات شورای عالی امنیت ملی در دستور ساخت قرار گرفت.

عملیات اجرایی ساخت واحد اول و تاسیسات مشترک این تصفیه‌خانه به ظرفیت ۴۰۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز برای زیر پوشش قراردادن جمعیتی معادل ۲۵هزار نفر تیرماه سال ۱۴۰۱در دستور کار این شرکت قرار گرفته و با توجه به اهمیت و ضرورت آن بلافاصله عملیات اجرایی آن آغاز شد.

این تصفیه‌خانه با فرایند پیشرفته و از نوع لجن فعال با قابلیت حذف ازت و فسفر برای تصفیه فاضلاب تولیدی مساکن مهر و مهرآباد در زمینی به مساحت ۲۱هزار مترمربع طراحی شده است و پساب حاصل از این تصفیه‌خانه برای مصارف کشاورزی، صنعت و تغذیه آب‌خوان‌ها استفاده خواهد شد.

گفتنی است ساخت این تصفیه‌خانه از جمله اقدامات مهمی است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن با کیفیت بسیار مطلوب در کشور رقم خورده است.

http://tejaratava.ir/?p=99796

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.