• امروز : یکشنبه - ۲ مهر - ۱۴۰۲
1
مدیر پروژه میدان نفتی آزادگان جنوبی در شرکت ملی حفاری ایران:

پیشرفت عملیات اجرایی حفاری ۱۰ حلقه چاه نفتی در میدان آزادگان از مرز ۶۹ درصد عبور کرد

  • کد خبر : 97771
  • ۰۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۷
پیشرفت عملیات اجرایی حفاری ۱۰ حلقه چاه نفتی در میدان آزادگان از مرز ۶۹ درصد عبور کرد
مدیر پروژه میدان نفتی آزادگان جنوبی در شرکت ملی حفاری ایران گفت: پیشرفت عملیات اجرایی پروژه حفاری 10 حلقه چاه نفتی در این میدان مشترک از مرز 69 درصد عبور کرد.

به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، محمد خاوری نژاد روز یکشنبه (پنجم شهریورماه ۱۴۰۲) با گرامیداشت هفته دولت، توضیح داد: اجرای این پروژه با به کارگیری دو دستگاه حفاری کلید خورد اما تا بهمن ماه سال ۱۴۰۰ پیشرفت ۱۹ درصدی داشت.

وی افزود: با توجه به برنامه های وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در دولت سیزدهم مبنی بر شتاب بخشیدن به اجرای پروژه های در دست اجرا، با تاکید مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران و با همکاری شرکت مهندسی و توسعه نفت به عنوان مجری طرح توسعه میدان نفتی آزادگان ، شمار دستگاه های حفاری به پنج دکل افزایش و با ایجاد تمهیدات و تسهیلات لازم در مدت یک سال و نیم گذشته شاهد پیشرفت ۶۹ درصدی کار هستیم.

خاوری نژاد با بیان اینکه این پروژه به‌ صورت کلید در دست (EPDS) اجرا و در زمان حاضر دستگاه های حفاری سنگین خشکی ناوگان شرکت شامل دکل ۲۸، ۳۷، ۴۳، ۷۴ و ۹۲ فتح (توان دو هزار اسب بخار _ تمام برقی ) در موقعیت این میدان استقرار دارند، اظهار کرد: در اجرای این پروژه تاکنون سه حلقه چاه حفاری و تکمیل نهایی، یک حلقه چاه در مرحله تکمیل و سه حلقه در مراحل حفاری قرار دارند و پیش‌ بینی می‌شود این پروژه تا پایان سال جاری خاتمه یابد.

شرکت ملی حفاری ایران تاکنون افزون بر ۷۵ حلقه چاه اعم از اکتشافی، توسعه‌ای/ توصیفی و تعمیری در میدان نفتی آزادگان در منطقه غرب کارون در استان خوزستان حفاری و تکمیل کرده است

http://tejaratava.ir/?p=97771

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.