• امروز : شنبه - ۳۰ تیر - ۱۴۰۳
2

رکوردشکنی صبانور در تولید

  • کد خبر : 136115
  • ۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۳
رکوردشکنی صبانور در تولید
شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور طی 3 ماهه نخست 1403، در تولید کنسانتره و گندله رکوردشکنی کرد.

به گزارش تجارت آوا به نقل از واحد خبر روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، زین العابدین میرزایی، مدیر کارخانه کنسانتره شرکت صبانور در جریان بازدید گروهی از کارشناسان ایمیدرو گفت: ظرفیت تولید این کارخانه۶۰۰ هزار تن است که تولید واقعی در سال ۱۴۰۰ به ۶۳۰ هزار تن رسید و پیش بینی می شود امسال نیز این رقم افزایش یابد.
وی افزود: تولید کارخانه کنسانتره طی سه ماه نخست امسال، به ۱۵۵ هزار تن رسید. ظرفیت اسمی کارخانه طی مدت مذکور ۱۲۰ هزار تن است.
میرزایی با اشاره به اینکه سالانه بیش از یک میلیون تن مواد معدنی با عیار ۳۰ درصد وارد کارخانه تولید کنسانتره می شود، تصریح کرد: مواد معدنی پس از پرعیارسازی به ۴۰ تا ۴۳ درصد، وارد فرآیند فرآوری می شود.وی ادامه داد: با توجه به ذخایر موجود، طرح های توسعه ای و افزایش ظرفیت کارخانه های موجود تا ۴۰ درصد قابل تامین است.

مدیر کارخانه کنسانتره شرکت صبانور درباره طرح های توسعه ای این شرکت گفت: عملیات اجرایی طرح کنسانتره ۲٫۵ میلیون تنی گلالی و عملیات اجرای فاز ۲ اکتشافات تفضیلی اجرا شده است.همچنین، طرح مطالعاتی بررسی عناصر دیگر، از غیر از آهن در حال انجام است.

افزایش ۳۵ درصدی تولید گندله
مجتبی محبوبی راد، مدیر کارخانه گندله سازی صبانور نیز در جلسه مذکور با اشاره به ظرفیت ۵۵۰ هزار تنی این کارخانه گفت: این کارخانه طی ۳ ماهه نخست امسال، ۱۵۵ هزار و ۵۶۹ تن گندله تولید کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۱۱۵ هزار و ۳۰۹ تن)، حدود ۳۵ درصد افزایش نشان می دهد.وی افزود: میزان توقف تولید این کارخانه طی ۳ ماهه اخیر، به کمترین میزان طی ۵ سال اخیر رسیده است. به طوری که میزان توقف تولید از ۳۹۳ ساعت در سال ۹۹ به ۳۶۱ ساعت در ۱۴۰۳ کاهش یافته است.بنا به این گزارش، شرکت معدنی و صنعتی صبانور واقع در استان همدان در اسفند ۷۵ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید.
این شرکت از مرحله اکتشاف، استخراج ، فرآوری سنگ آهن تا تولید محصولات کنسانتره و گندله دانه بندی فعال است. سنگ آهن دانه بندی این شرکت، در معادن باباعلی، گلالی و مجموعه معادن شهرک و کورکوره در استان های همدان و کردستان تولید می شود. این محصول با مشخصات کیفی مطلوب به عنوان خوراک مصرفی کارخانجات کنسانتره سازی صبانور مورد استفاده قرار می گیرد.
مجموعه معدنی و صنعتی صبانور دارای ۲ کارخانه کنسانتره سازی و گندله سازی در استان همدان است و زنجیره تولید در این استان، از مرحله تولید سنگ آهن دانه بندی تا تولید کنسانتره آهن و در نهایت، گندله آهن به صورت پیوسته فعال است. گندله تولیدی در کارخانه های فولادی به مصرف می رسد.همچنین زنجیره تولید این مجموعه معدنی در استان کردستان از مرحله تولید سنگ آهن دانه بندی و مصرف آن به عنوان خوراک کارخانه کنسانتره سازی فعال است. برنامه راه اندازی کارخانه گندله سازی بیجار و سایر پروژه های این مجموعه در مراحل تکمیلی زنجیره قرار دارد.

http://tejaratava.ir/?p=136115

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.