• امروز : پنج شنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳
2
مدیرعامل شرکت آلومینای ایران عنوان کرد:

سرمایه‌گذاری ۲۰ همتی شرکت آلومینا در طرح‌های توسعه‌ای

  • کد خبر : 135963
  • ۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۱
سرمایه‌گذاری ۲۰ همتی شرکت آلومینا در طرح‌های توسعه‌ای

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران با بیان اینکه کاهش کیفیت بوکسیت، تامین آب، محدویت مصرف و تعرفه گاز، محدودیت مصرف و تعرفه برق و کمبود نیروی انسانی از جمله چالش‌هایی موجود در شرکت آلومینای ایران است، افزود: سرمایه‌گذاری ۲۰ همت جهت انجام طرح‌های توسعه ای در شرکت آلومینای ایران برای سال‌های آینده برنامه‌ریزی شده است.

عبداله شه‌بخش، مدیرعامل شرکت آلومینای ایران، در دهمین همایش جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی ایران اظهار داشت که ایده شرکت آلومینای ایران ۴۲ سال پیش شکل گرفت و اکنون این شرکت تنها تولیدکننده محصولات استراتژیکی چون آلومینا است و تنها دارنده چرخه کامل تولید آلومینیوم در کشور است.

شه‌بخش افزود: پروژه تولید ۵۰۰ هزارتن پودر آلومینا به روش سینتر حاصل یک تلاش و تعامل و همکاری در سطح ملی با شرکت آلومینای است و چشم انداز این شرکت در سال ۱۴۱۰ تولید ۷۵۰ هزار تن پودر آلومینا است.

وی با بیان اینکه ارزش‌های شرکت آلومینای ایران عموما بر پایه منابع انسانی است، گفت: این شرکت یکی از منتخبین فرآیند بهره‌وری است که حاصل مشارکت، تعامل، مسئولیت‌پذیری و … در شرکت است.

شه‌بخش با اشاره به وجود دو گروه نخبگان ابزاری (تصمیم‌گیرنده) و نخبگان فکری (پیشنهاددهنده) در بنگاه‌های کشور، افزود: “بهره‌وری در یک بنگاه در صورتی ایجاد می‌شود که نخبگان ابزاری به نخبگان فکری توجه داشته باشند.”

وی با بیان اینکه بهره‌وری اتفاقی نیست و حاصل یک تعامل گسترده در سطح نخبگان موجود در یک بنگاه است، افزود: دستاوردهای کلیدی شرکت آلومینای ایران شامل؛ کسب دانش فنی تولید با بوکسیت مدول ۳.۷، دستیابی به منابع قابل اتکای بوکسیت، بهره‌برداری از طرح واسط سنگین، بهره‌برداری از فیلترپرس‌های گل قرمز، بهره‌برداری از طرح تولید هیدرات ویژه، کسب تندیس برنزین جایزه بهره‌وری در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، کسب رتبه در چهارمین جشنواره ایده‌های ارزش آفرین معدن و صنایع معدنی (اینوماین) می‌باشد.

وی با بیان اینکه از اقدامات شرکت آلومینای ایران توازن در خط تولید و شناسایی ذخایر جدید به جهت دستیابی رشد بهره‌وری است، افزود: شرکت آلومینای ایران در حوزه مسئولیت‌پذیری یک شرکت برگزیده است. پروژه توسعه بند تغذیه‌ای خاکی، تفاهم‌نامه با سازمان محیط‌زیست، تفاهم‌نامه با سازمان منابع طبیعی، احیاء و بازسازی معادن، آغاز طرح توسعه سد باطله گل قرمز پس از اخذ مجوزهای لازم از سازمان حفاظت محیط زیست، ارزیابی تاثیرات اجتماعی و فرهنگی معادن بوکسیت شرکت آلومینای ایران از جمله اقدامات این شرکت در حوزه مسئولیت‌پذیری و صیانت از محیط‌زیست است.

شه‌بخش با بیان اینکه کاهش کیفیت بوکسیت، تامین آب، محدویت مصرف و تعرفه گاز، محدودیت مصرف و تعرفه برق و کمبود نیروی انسانی از جمله چالش‌هایی موجود در شرکت آلومینای ایران است، افزود: سرمایه‌گذاری ۲۰ همت جهت انجام طرح‌های توسعه ای در شرکت آلومینای ایران برای سال‌های آینده برنامه‌ریزی شده است.

http://tejaratava.ir/?p=135963

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.