• امروز : یکشنبه - ۲ مهر - ۱۴۰۲
0
آشنایی با قابلیت Energy Mode در پلتفرم SmartThings سامسونگ

صرفه‌جویی در انرژی با هوش مصنوعی

  • کد خبر : 100016
  • ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۲
صرفه‌جویی در انرژی با هوش مصنوعی
صرفه‌جویی در زمان، هزینه‌ها و به‌خصوص انرژی مسئله‌ای است که تقریبا همه ما به دنبال آن هستیم و برای دستیابی بیشتر به صرفه‌جویی در این زمینه‌، به‌طور مستمر نوآوری‌ها و فناوری‌های روز را پیگیری می‌کنیم. این روزها در سرتاسر جهان نیز انجام این کارها به روشی پایدار برای مصرف‌کنندگان اولویت دارد و مردم در همه‌ جای دنیا به دنبال سیستم‌هایی هستند که به آنها در صرفه‌جویی هزینه‌ها و کاهش تأثیرات مخرب زیست محیطی کمک کند.

بر همین اساس شرکت سامسونگ همواره به دنبال ارائه راهکارهایی جدید و نوآورانه برای کارایی و پایداری بیشتر محصولاتش در زندگی کاربران است؛ به همین دلیل فناوری‌های جسورانه و پیشگامانه‌ای به کار گرفته که هر دو مورد کارایی و پایداری را در لوازم‌خانگی‌های خود تقویت می‌کند و تجربه زندگی در سطحی متفاوت را به کاربران خود هدیه می‌دهد.

یکی از این راهکارها ویژگی AI Energy Mode در دستگاه‌های هوشمند سامسونگ است که با بهینه‌سازی مصرف انرژی باعث صرفه‌جویی می‌شود. این ویژگی مبتنی بر هوش مصنوعی است و شرکت سامسونگ نظارت و کنترل آن را از طریق برنامهSmartThings  خود در اختیار کاربرانش قرار داده است. در ادامه با این قابلیت در لوازم‌ خانگی مختلف سامسونگ بیشتر آشنا خواهیم شد.

قابلیتی به نام AI Energy Mode

سرویس SmartThings برنامه کنترل متمرکز خانه است که به شما امکان می‌دهد دستگاه‌های مختلف هوشمند خود را مدیریت کنید. حالت انرژی هوش مصنوعی (AI Energy Mode) قابلیتی در این برنامه است که می‌توانید از طریق گلکسی‌های سامسونگ به آن دسترسی پیدا کنید و نظارت کاملی بر انرژی مصرفی دستگاه‌های هوشمند خود داشته باشید. این حالت شما را قادر می‌سازد تا به‌شکلی کارامد مصرف برق تمام دستگاه‌های هوشمند خانه خود را مشاهده و آن را کنترل کنید.

همچنین سایر دستگاه‌های هوشمند سامسونگ که دارای نمایشگر و فناوری هوش‌مصنوعی است مانند یخچال‌های سری Family Hub، سری تلویزیون‌ها و مانیتورهای Smart سامسونگ و… نیز از این قاببلیت بهره برده و شما به راحتی می‌توانید از طریق آن‌ها به بهینه‌سازی و کنترل تنظیمات دستگاه‌های خود بپردازید. اما این قابلیت در حقیقت از چه طریقی فرایند بهینه‌سازی و صرفه‌جویی را برای ما انجام می‌دهد؟

خانه‌ای بهینه‌تر از همیشه

AI Energy Mode به منظور کاهش هزینه‌ها و آسان‌تر کردن زندگی کاربران، طیف وسیعی از مناطق خانه را بهینه می‌کند. این قابلیت تقویت‌شده با هوش مصنوعی قادر است به‌شکلی هوشمندانه انواع متغیرهایی مانند وزن لباس، چرخه‌های شستشو، یخ‌زدایی و… را در دستگاه‌ها پیگیری کند و نتایج مفیدی مانند میزان برق مصرفی و یا تخمین قبوض برق را به کاربر ارائه دهد.

برای مثال هنگامی که در یخچال باز می‌شود، دمای اتاق کاهش می‌یابد یا برای مدتی چراغ‌های اتاق روشن می‌ماند، الگوریتم SmartThings توجه و پردازش می‌کند و تصویر بزرگ‌تری از الگوهای استفاده لوازم در خانه ارائه می‌دهد تا کاربران در بهینه‌ترین حالت ممکن انرژی مصرف کنند و هزینه‌های خود را کاهش دهند. این برنامه همچنین در کنار نمایش این موارد، در صورت مصرف بیش از حد، هشدار نیز برای کاربر ارسال می‌کند.

http://tejaratava.ir/?p=100016

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.