• امروز : جمعه - ۱۸ آذر - ۱۴۰۱
0
به همت شرکت تأمین سرمایه خلیج فارس

نشست تخصصی تحلیل سهام مبین و فجر برگزار شد

  • کد خبر : 68372
  • ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴
نشست تخصصی تحلیل سهام مبین و فجر برگزار شد
به همت شرکت تأمین سرمایه خلیج فارس، نشست تخصصی تحلیل و بررسی سهام شرکت های فجر انرژی و مبین انرژی خلیج فارس با هدف شفاف‌سازی هر چه بیشتر صورت‌های مالی ناشران و با حضور فعالان بازار سرمایه و مدیران مالی این شرکت‌ها برگزار شد.


به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، در این نشست ، معاون سرمایه گذاری شرکت تأمین سرمایه خلیج فارس با بیان اینکه شرکت فجر انرژی،نخستین شرکت متمرکز یوتیلیتی در کشور است گفت: شرکت مبین انرژی خلیج فارس، یکی از بزرگترین واحدهای یوتیلیتی متمرکز در جهان و ایران، واقع در فاز یک پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی در ۵ بخش مجزا و به مساحت ۸۸ هکتار واقع شده است.
بهمنی راد افزود: برگزاری نشست هم‌اندیشی تحلیل و بررسی سهام شرکت‌های فجر انرژی و مبین انرژی خلیج فارس به دلیل تغییرات رخ داده در فرمول قیمت گذاری محصولات این دو شرکت و در راستای افزایش شفافیت اطلاعات صورت گرفت.
وی گفت: تغییر مبنای قیمت گذاری محصولات یوتیلیتی سبب رشد سودآوری دو شرکت فجر انرژی و مبین انرژی خلیج فارس شده و بررسی وضعیت بنیادی این شرکت‌ها به همراه بررسی عملکرد شرکت‌های مصرف کننده‌ محصولات آنها می تواند موجب روشن‌تر شدن چشم اندار سهام آنها در بازار سرمایه شود.
گفتنی است، در این نشست مدیران مالی بفجر و مبین نیز به برخی ابهامات و سوالات فعالان بازار سرمایه بخصوص در زمینه نرخ‌گذاری سرویس‌های یوتیلیتی و تغییرات بوجودآمده در فرمول محاسباتی پاسخ دادند.
شرکت فجر انرژی خلیج فارس در سال ۱۳۷۷ با هدف تامین یوتیلیتی مورد نیاز شرکت های منطقه ویژه اقتصادی واقع در بندر امام خمینی تاسیس شد که با توجه به عملکرد درخشان در حوزه های مختلف، پس از پذیرش در بازار سهام، بخشی از سهام شرکت در سال ۱۳۹۴ در بازار بورس کشور عرضه شد.

http://tejaratava.ir/?p=68372

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.