• امروز : دوشنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۱
0
مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم عنوان کرد:

مشارکت جامعه محلی قشم در حفاظت از ذخیرگاه زیست‌کره حرا

  • کد خبر : 63842
  • ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸
مشارکت جامعه محلی قشم در حفاظت از ذخیرگاه زیست‌کره حرا
مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم از مشارکت فعال جامعه محلی و روستانشینان جزیره قشم در حفاظت و توسعه جنگل‌های حرا که به عنوان ذخیرگاه زیست‌کره شناخته می‌شوند خبر داد.


به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، سید هاشم داخته با اعلام این خبر گفت: یکی از برنامه‌هایی که با هدف حفاظت از منابع طبیعی و بهره برداری خردمندانه از این منابع در جزیره انجام می‌شود پروژه بذرچینی حرا جهت کاشت، توسعه و حفاظت از جنگل‌های حرای قشم می‌باشد.
وی ادامه داد: این برنامه دو سال است که در روستای گوران شروع شده و در سال اول ۲۰۰ اصله نهال حرا کاشته شد و تاکنون تعداد این نهال‌ها به ۶ هزار اصله افزایش پیدا کرده و ۴۰ کودک در کاشت و نگهداری این نهال‌ها مشارکت دارند.
داخته خاطرنشان کرد: علاقمندان به محیط زیست و گردشگران در زمستان می‌توانند تعدادی از این نهال‌ها را تهیه و به نام خود در بستر گلی با نام محلی، “سر زور زوما” بکارند.
مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم افزود: برنامه امسال ما آموزش و مشارکت هر چه بیشتر افراد از داخل و خارج روستا می‌باشد تا افراد علاوه بر اینکه بذرهای حرا رو جمع آوری می‌کنند در خصوص فعالیت‌های گردشگری روستا، معماری پایدار و نقش گردشگری در اکوسیستم حرا آشنا شوند.
بنابراین گزارش، این پروژه با نام محلی سر زور زوما، چند سال است که با مدیریت شرکت تعاونی توسعه روستایی گوران پی‌ریزی شده است و با مشارکت شورا، دهیاری و مردم خوب گوران پیش می رود.

http://tejaratava.ir/?p=63842

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.