• امروز : سه شنبه - ۱۸ بهمن - ۱۴۰۱
0

قرارداد انتقال دانش فنی تبدیل متانول پتروشیمی زاگرس به اتانول سنتزی امضاء شد

  • کد خبر : 72047
  • ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۳
قرارداد انتقال دانش فنی تبدیل متانول پتروشیمی زاگرس به اتانول سنتزی امضاء شد
برای اولین بار در صنعت پتروشیمی کشور قرارداد انتقال دانش فنی لایسنس تبدیل متانول پتروشیمی زاگرس به اتانول سنتزی با شرکت دالیان چین در روز شنبه مورخ 10 دی‌ماه سال جاری امضاء شد.

به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی زاگرس، مراسم قرارداد امضاء انتقال دانش فنی لایسنس طرح تبدیل متانول پتروشیمی زاگرس به اتانول سنتزی با شرکت دالیان چین با حضور دکتر متین دیداری مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت پتروشیمی زاگرس و مدیر عامل شرکت دالیان چین در دفتر مرکزی پتروشیمی زاگرس در تهران با ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تنی تبدیل متانول به اتانول سنتزی برگزار گردید.

دکتر متین دیداری در این مراسم بیان کرد: با امضاء این قرارداد اولین کارخانه ۳۰۰ هزار تنی تبدیل متانول به اتانول سنتزی در کشو ر در مدت ۳۶ ماه به بهره برداری خواهد رسید و  شرکت پتروشیمی زاگرس به منظور تکمیل زنجیره ارزش و حرکت به سمت توسعه، گام بلند و تاریخی تبدیل متانول به اتانول سنتزی برای اولین بار در صنعت پتروشیمی کشور را برداشت و با امضاء این قرارداد بسیار مهم؛ کشور را از واردکننده اتانول سنتزی به صادرکننده این محصول با ارزش تبدیل می‌گردد. مدیر عامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت پتروشیمی زاگرس افزودند: با اتمام طرح تبدیل متانول به اتانول سنتزی علاوه بر سودآوری و تثبیت منافع اقتصادی شرکت به منظور جلوگیری از خام فروشی، کمک بسیار شایانی در ارزآوری به کشور نیز خواهد شد؛ که در ادامه تکمیل زنجیره ارزش متانول در آینده شاهد تولید محصولات دیگری از جمله: دی.متیل.اتر و متیل استات نیز فراهم می‌گردد. دکتر دیداری گفت: با امضای این قرارداد به زودی ساخت طرح MTO در منطقه پارسیان و احداث پارک متانول در منطقه مکران با هدف خلق ۲۴ محصول جدید آغاز خواهد شد. قابل ذکر است شرکت پتروشیمی زاگرس به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان متانول در دنیا می‌باشد که به منظور تکمیل زنجیره پایین دستی خود و ایجاد ارزش افزوده، اقدام به تبدیل این محصول با ارزش به مواد صنایع پایین دستی نموده است.

http://tejaratava.ir/?p=72047

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.