• امروز : شنبه - ۵ فروردین - ۱۴۰۲
0

سرمایه بیمه کوثر ۲۵۰۰ میلیارد تومانی شد

  • کد خبر : 78248
  • ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۷
سرمایه بیمه کوثر ۲۵۰۰ میلیارد تومانی شد

در مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام بیمه کوثر که به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد، سرمایه شرکت از ۱۶۸۸ به ۲۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط‌ عمومی بیمه کوثر، مدیرعامل شرکت در ابتدا گزارشی از عملکرد و روند افزایش سرمایه ارائه داده و عنوان نمود شرکت برای هفتمین سال متوالی حائز سطح ۱ توانگری مالی شده و مجوز قبولی اتکایی بیمه مرکزی را کسب نموده است. حق بیمه تولیدی در سال ۱۴۰۱ تا امروز حدود ۷۵۰۰ میلیارد تومان شده، سود محقق ۹ ماهه نیز ۸۵۱ میلیارد تومان است و بیمه کوثر در حوزه درآمد سرمایه گذاری در رتبه ۲ صنعت بیمه قرار دارد.

ابوالفضل آقادادی خاطرنشان کرد: افزایش سطح توانگری مالی، اصلاح ساختار مالی، بهبود ظرفیت نگهداری ریسک، حضور موثر در کنسرسیوم های نفت و انرژی و افزایش سودآوری از مزایای این افزایش سرمایه هستند.

مدیرعامل بیمه کوثر افزود: خبرهای خوبی برای سهامداران در پیش است، امسال تا به امروز نزدیک به ۱۹۰۰ میلیارد تومان سود سرمایه گذاری محقق شده که قطعا با برقراری مبلغ غدیر به بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان می رسد و امسال بهترین سال بیمه کوثر از نظر سودآوری خواهد بود.

ایشان در ادامه با اشاره به اضافه شدن سود آپادانا ایساتیس و بهتر شدن وضعیت سرمایه گذاری شرکت سال آینده را سال خوبی از منظر سودآوری دانست. همچنین در سال آتی سعی خواهد شد از نظر عملیاتی با بهبود پرتفوی بیمه گری و کنترل هزینه ها وضعیت بهتری در سودآوری داشته باشیم.

گفتنی است مجمع عمومی فوق العاده بیمه کوثر در روز ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ و از ساعت ۱۰ صبح با حضور ۸۸/۵ درصد از صاحبان سهام، نمایندگان بیمه مرکزی، سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان حسابرسی و با امکان حضور مجازی سهامدران از طریق مراجعه به تارنمای شرکت برگزار گردید.

http://tejaratava.ir/?p=78248

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.