• امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
3

راه‌اندازی «نبض کنترلی» بزرگترین پروژه صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد

  • کد خبر : 73038
  • ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۲
راه‌اندازی «نبض کنترلی» بزرگترین پروژه صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد
با همت متخصصین ایرانی، نبض کنترلی تأمین هوای سیستم ابزار دقیق پتروشیمی گچساران راه‌اندازی شد.


به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، رئیس مجتمع پتروشیمی گچساران با اعلام این خبر اظهار داشت: پتروشیمی گچساران دارای دو واحد الفین و یوتیلیتی (سرویس‌های جانبی) است. واحد یوتیلیتی خود شامل ۴ بخش است که برای راه‌اندازی واحد الفین ابتدا می‌بایست تمامی بخش‌های یوتیلیتی راه‌اندازی و در سرویس باشند که یکی از این بخش‌ها ASU به معنای واحد جداسازی هوا است که تأمین‌کننده هوای ابزار دقیق، هوای پلنت و نیتروژن مجتمع است.
مهندس مسعود سیاهپور در خصوص اهمیت این بخش افزود: اهمیت این واحد چنان است که می‌توان آن را نبض کنترلی کارخانه به جهت تأمین هوای سیستم ابزار دقیق تلقی کرد.
رئیس راه‌اندازی پتروشیمی گچساران در خصوص جداسازی هوا و تولید نیتروژن از آن بیان داشت: جداسازی هوا و تولید نیتروژن دارای فرآیند بسیار مهم و پیچیده‌ای است که در این فرآیند، هوا را به میزان ۹ بار فشرده کرده و سپس با استفاده از مکانیزم‌های مهندسی و روشهای ترمودینامیکی دمای آن تا منفی ۱۷۲ درجه سانتیگراد سرد می‌کنیم تا جداسازی نیتروژن از هوا انجام پذیرد.
براساس این گزارش، این طرح هم اکنون با پیشرفت فیزیکی ۹۴درصد در حال ساخت است که با راه‌اندازی ایمن و موفقیت‌آمیز واحد نیتروژن و هوا و در سرویس قرار گرفتن آن، نوید بخش روزهای بهتر برای پتروشیمی گچساران و به بهره‌برداری رسیدن آن در آینده نزدیک خواهد بود.

http://tejaratava.ir/?p=73038

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.