• امروز : شنبه - ۵ فروردین - ۱۴۰۲
0
مدیرعامل شرکت فولاد بافت خبر داد؛

تحقق ۱۰۴ درصدی ظرفیت اسمی کارخانه احیاء یک / پیشرفت ۸۶ درصدی پروژه احیاء ۲ و آغاز تست سرد / افتتاح فاز ۲ کارخانه در خرداد ۱۴۰۲

  • کد خبر : 79900
  • ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰
تحقق ۱۰۴ درصدی ظرفیت اسمی کارخانه احیاء یک / پیشرفت ۸۶ درصدی پروژه احیاء ۲ و آغاز تست سرد / افتتاح فاز ۲ کارخانه در خرداد ۱۴۰۲

مدیرعامل شرکت احیا استیل فولاد بافت اعلام کرد: میزان پیشرفت فیزیکی کارخانه احیا شماره ۲ مجتمع فولاد بافت به بیش از ۸۶ درصد رسیده و تست سرد آن آغاز شده است.

به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، عطارد گودرزی گفت: فاز ۲ کارخانه احیا طبق برنامه زمان‌بندی، با تکیه بر دانش و تخصص مهندسان، مشاوران و توانمندی‌های داخلی، خرداد ماه سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی افزود: با شروع عملیات بهره‌برداری از فاز دوم کارخانه، برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۴۰۰ نفر به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌شود که اولویت جذب با جوانان بومی منطقه خواهد بود.
او تصریح کرد: ادامه تکمیل مراحل اجرایی فاز ۲ کارخانه و آغاز تست سرد آن در حالی است که طی ۲۵ ماه گذشته با مسایلی مانند کرونا، تحریم، قطعی گاز در زمستان و قطعی برق در تابستان، صدور ثبت سفارش، تاخیر در ترخیص تجهیزات مربوطه، نوسانات نرخ ارز و … مواجه بودیم.
مدیرعامل شرکت احیا استیل بافت اظهار کرد: برای اجرای پروژه گندله سازی به ظرفیت سالانه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتن در حال تامین مالی از طریق انتشار اوراق مرابحه هستیم.
گودرزی ادامه داد: شرکت احیا استیل فولاد بافت در سال مالی ۱۴۰۱ برای نخستین بار بین ۴ طرح ایرانی “PERED” توانست با وجود قطعی گاز، علاوه بر تحقق ظرفیت اسمی کارخانه ، بیش از ظرفیت هم تولید داشته باشد. ظرفیت اسمی کارخانه ۸۰۰ هزار تن در سال است که این شرکت توانست در سال مالی مذکور ۸۳۵ هزار تن آهن اسفنجی تولید کند و رشد ۴٫۳ درصدی را به همراه داشته باشد.
گودرزی ادامه داد: تمام محصولات تولیدی کارخانه احیا استیل فولاد بافت به جز یک محموله صادراتی به میزان ۳۵۰۰ تن، همه در داخل کشور عرضه و در زنجیره تولید فولاد کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

http://tejaratava.ir/?p=79900

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.