• امروز : یکشنبه - ۶ فروردین - ۱۴۰۲
0
به مناسبت روز وکیل و با حضور مدیرکل حقوقی و قوانین سازمان تأمین‌اجتماعی انجام شد؛

تجلیل از مدیران و کارشناسان حقوقی سازمان تأمین‌اجتماعی

  • کد خبر : 78441
  • ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۴
تجلیل از مدیران و کارشناسان حقوقی سازمان تأمین‌اجتماعی

هفتم اسفندماه در تقویم مناسبتی کشور به نام «روز وکیل» نامگذاری شده است و هفته اول اسفندماه را هفته بزرگداشت وکیل مدافع می نامند. به همین مناسبت مراسم تجلیل از کارشناسان و همکاران حقوقی ستاد مرکزی و ادارات کل مدیریت‌های درمان تأمین‌اجتماعی استان‌ها با حضور عمران نعیمی، مدیرکل حقوقی و قوانین سازمان تأمین‌اجتماعی در محل ستاد مرکزی این سازمان و در ارتباط ویدئو کنفرانسی با مراکز استانی برگزار شد.

به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی؛ مدیرکل حقوقی و قوانین سازمان تأمین‌اجتماعی در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و همچنین تبریک روز وکیل، از زحمات شبانه‌روزی مدیران و کارشناسان حقوقی شاغل در سازمان تأمین‌اجتماعی تقدیر کرد و افزود: کارشناسان و همکاران ادارات حقوقی سازمان  به‌عنوان وکلای مدافع و نمایندگان حقوقی سازمان در دفاع از حقوق، منافع و اموال سازمان که در اصل همان حقوق و منافع بیمه‌شدگان سازمان است، با اتکاء بر دانش حقوقی و تخصص خود و سرلوحه قراردادن اصولی همچون اخلاق، امانت و مسئولیت‌پذیری که لازمه شغل وکالت است در محاکم دادگستری، دیوان عدالت اداری و سایر مراجع قضایی و شبه‌قضایی حضوری فعال و قابل تقدیر دارند.
نعیمی با اشاره به اینکه تعداد لوایح تنظیمی در طی ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۴۰ هزار لایحه دفاعیه در مرحله بدوی و بیش از ۱۳ هزار  فقره اقامه دعوی و دفاع از پرونده‌ها در محاکم دادگستری بوده است، گفت: تأیید ۹۸ درصدی دعاوی سازمان در هیئت‌ها در سال جاری در حالی که این رقم طی ۵ سال قبل از این حدود ۹۰ درصد بوده است، نشان می‌دهد که در این حوزه فعالیت‌های جدی از سوی همکاران حقوقی سازمان انجام گرفته است.
مدیرکل حقوقی و قوانین سازمان تامین‌اجتماعی در ادامه مراسم به بیان مسائل و چالش‌های حقوقی این سازمان پرداخت و ضمن ارائه راهکارهای عملی برای رفع چالش‌ها، گزارش جامعی از شرح فعالیت‌ها و اقدامات این اداره‌کل طی یک سال اخیر ارائه کرد.
همچنین در پایان این مراسم ضمن تشکر از زحمات کلیه همکاران حقوقی سازمان تأمین‌اجتماعی، از ادارات حقوقی نمونه استان‌ها تقدیر به عمل آمد.

http://tejaratava.ir/?p=78441

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.