• امروز : پنج شنبه - ۱۰ آذر - ۱۴۰۱
1
بازدید رایزن بازرگانی ترکیه از منطقه آزاد انزلی

تاکید بر توسعه همکاری های تجاری ترکیه و ایران

  • کد خبر : 67845
  • ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰
تاکید بر توسعه همکاری های تجاری ترکیه و ایران
طاهر دیگلی رایزن بازرگانی کشور ترکیه در ایران با حضور در منطقه آزاد انزلی با مدیران سازمان دیدار و پیرامون توسعه همکاری ها دوجانبه تبادل نظر کرد.

در این نشست امین افقی معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه آزاد انزلی با تشریح ظرفیت های موجود در این منطقه به منظور توسعه مبادلات تجاری بیان کرد: منطقه آزاد انزلی به لحاظ قرارگیری در موقعیت جغرافیایی ممتاز به عنوان شاهراه تجارت در بین کشورهای همسایه شناخته شده و این منطقه از ظرفیت دو بندر بزرگ و قدیمی انزلی و بندر نوین کاسپین برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به فراهم سازی ظرفیتهای افزایش مبادلات تجاری از سوی مقامات دو کشور افزود: یکی از راهکارهای توسعه مبادلات تجاری تقویت کریدور چین- قزاقستان- ایران و کریدور نستراک بوده و کشور ترکیه می تواند به عنوان حلقه واسطه بین کشورهای اروپایی و کشورهای حوزه خزر فعالیت کند.

در ادامه این نشست مهدی کاظمیان مدیر روابط عمومی و امور بین الملل و جواد کشلی مدیر جذب سرمایه‌گذاری‌ سازمان به ارائه مشوق‌ها و معافیت‌های قانونی طبق قوانین مناطق آزاد به سرمایه گذاران خارجی اشاره و خاطرنشان نمودند: طبق قوانین کلیه مزایا و معافیت‌های قانونی که در اختیار مناطق آزاد قرار دارد به سرمایه گذاران داخلی و خارجی ارائه خواهد شد تا با کمترین بروکراسی اداری فعالیت اقتصادی خود را دنبال کنند و با توجه به پایین بودن قیمت انرژی و بهره مندی از نیروی کار متخصص بسیاری از کشورها این منطقه را به عنوان محل سرمایه گذاری و بستر صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر و اروپایی انتخاب کرده اند.

رایزن بازرگانی کشور ترکیه در کشور ایران نیز آمادگی لازم جهت توسعه همکاری بین منطقه آزاد انزلی و مناطق آزاد ترکیه در راستای افزایش تعاملات تجاری را داریم و این منطقه ظرفیت مناسبی به منظور فعالیت سرمایه گذاران کشور ترکیه در حوزه تجارت دارد.

طاهر دیگلی خاطرنشان کرد: ظرفیت های موجود در این منطقه را به سرمایه‌گذاران کشور ترکیه معرفی خواهم کرد و امیدواریم بتوانیم در حوزه های مختلف شاهد افزایش همکاری های دو جانبه باشیم

بازدید از ظرفیت های مجتمع بندری کاسپین پایان بخش سفر رایزن بازرگانی ترکیه به منطقه آزاد انزلی بود.

http://tejaratava.ir/?p=67845

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.