• امروز : یکشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۱
0

برگزاری نشست قانون مالیاتی پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سندیکای بیمه‌گران به میزبانی بیمه ملت

  • کد خبر : 62445
  • ۰۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۳
برگزاری نشست قانون مالیاتی پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سندیکای بیمه‌گران به میزبانی بیمه ملت
نشست مشترک کارگروه مالی سندیکای بیمه‌گران و بیمه ملت با دعوت کارگروه مالی سندیکا از معاونان مالی و اداری، مدیران مالی و کارشناسان مالیاتی شرکت‌های صنعت بیمه و مهمانان بیمه مرکزی با حضور مهدی کشاورز بهادری عضو موظف و دبیر هیئت مدیره بیمه ملت، علی کرمی معاون سندیکای بیمه گران ایران، صادق کیان معاون مدیرکل فناوری اطلاعات بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان بزرگ سازمان امور مالیاتی کشور و مدیران سازمان امور مالیاتی روز گذشته به میزبانی بیمه ملت در مرکز همایش‌های این شرکت برگزار شد.

به گزارش تجارت آوا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بیمه ملت، در این نشست، محمد برزگر رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان بزرگ سازمان امور مالیاتی کشور به بررسی قانون پایانه فروشگاهی و سامانه مؤدیان و اهمیت آن در صنعت بیمه پرداخت و گفت: یکی از اقدامات سازمان مالیاتی در جهت ساماندهی فعالیت‌های اقتصادی و شفاف سازی درآمدها، تصویب قانون پایانه‌های فروشگاهی و راه اندازی سامانه مؤدیان است که این قانون از آبان ماه ۱۳۹۸ در راستای تسهیل عملیات خرید و فروش، گزارشگری مالیاتی و همچنین شفاف سازی درآمد مؤدیان تصویب شده و برای صاحبان کسب و کارها و راه‌اندازی سامانه مربوط به آن، تکالیف جدیدی را برای مؤدیان ایجاد کرده است.

رئیس مرکز تنظیم پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان بزرگ با اشاره به اینکه صنعت بیمه از صنایع مهم و دارای گستره وسیع در سطح کشور است، تاثیر این قانون در صنعت بیمه را حائز اهمیت دانست.

وی درباره چگونگی پیاده سازی دستورالعمل سازمان امور مالیاتی در رابطه قانون پایانه‌های فروشگاهی و راه اندازی سامانه مؤدیان تصریح کرد: هدف از این قانون، ساختارسازی برای ثبت سیستمی اطلاعات و پرداخت مالیات منصفانه است که براساس آن تمام اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول این قانون موظف به ثبت نام در سامانه مؤدیان هستند.

برزگر در ادامه بر لزوم وجود شناسه کالا و خدمات تاکید کرد و گفت: این سامانه راه ارتباط غیرحضوری مؤدیان با سازمان مالیاتی است که این ارتباط از طریق حساب کاربری (کارپوشه) یکتای تعریف شده برای هر مودی از سوی سازمان امکان‌پذیر است.

محمد برزگر در بخش پایان سخنانش به توضیحاتی در زمینه هوشمندسازی نظام مالیاتی و قانون پایانه‌های فروشگاهی در سایر کشورها، استانداردهای پایانه فروشگاهی و قوانین مهم صدور صورتحساب در این پایانه‌ها و نحوه ورود به حسابرسی مالیاتی مؤدیان عضو سامانه پرداخت.

پس از اظهارات رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان بزرگ سازمان امور مالیاتی کشور ، اعضای شرکت کننده در این نشست به منظور تشریح بیشتر به پرسش و پاسخ پرداختند.

http://tejaratava.ir/?p=62445

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.