• امروز : شنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۱
0

با ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی انتقال مستقیم آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج در گام پایانی

  • کد خبر : 68025
  • ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۱
با ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی انتقال مستقیم آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج در گام پایانی
پروژه خط انتقال مستقیم آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج 27 کیلومتر می باشد که با اتمام لوله گذاری مسیر انتقال و نصب تجهیزات تا ورودی تصفیه خانه آب سنندج جهت تست هیدرو استاتیک آبگیری شد .

به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، حبیب ا… علی اصغری در بازدید جمعی از خبرنگاران رسانه‌های سراسری از روند عملیات اجرایی سامانه انتقال آب سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج اظهار داشت: این طرح یکی از مهمترین رویدادهایی بوده که برای بهبود کیفیت آب شرب شهر سنندج با بودجه ۸۵۰ میلیارد تومانی در مدت کمتر از دو سال و با همت ‌و تلاش قریب به ۶۰۰ نفر از مهندسان و کارگران ایرانی که اکثراً بومی استان کردستان بوده اند، به این مرحله رسیده است و انشالله به زودی مردم شهر سنندج از نعمت آب شرب با کیفیت بهره‌مند خواهند شد .
مجری این طرح افزود : پروژه خط انتقال مستقیم آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج ۲۷ کیلومتر می باشد که در حال حاضر با اتمام لوله گذاری مسیر انتقال تا ورودی تصفیه خانه آب سنندج جهت تست هیدرو استاتیک آبگیری شده است .
وی افزود : عملیات ساختمانی و لوله گذاری و همچنین نصب تجهیزات انتهای پروژه در محوطه تصفیه‌خانه آب سنندج نیز در مرحله تکمیل است .
میزان پیشرفت کل پروژه تاکنون به ۹۷ درصد رسیده است و با برنامه ریزی های انجام شده پس از اتمام عملیات اجرایی باقیمانده به زودی شاهد افتتاح پروژه انتقال آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج خواهیم بود .
شایان ذکر است طول کلی مسیر پروژه آبرسانی از منابع آبی استان کردستان به شهر سنندج حدود ۶۰ کیلومتر و ارتفاع پمپاژ ۴۸۰ متر است که در این میان ۲۷ کیلومتر از این مسیر با لوله‌های فولادی به قطرهای ۱۴۰۰ و ۱۲۰۰ میلی‌متر منشعب شده و با بهره برداری از آن سالانه امکان انتقال ۵۷ میلیون متر‌مکعب آب به تصفیه‌خانه آب شهر سنندج برای جمعیتی معادل ۷۰۰ هزار نفر، در افق سال ۱۴۲۵، ایجاد شده است تا مردم از آب شرب با کیفیت و پایدار بهره‌مند شوند .

http://tejaratava.ir/?p=68025

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.