• امروز : جمعه - ۱۸ آذر - ۱۴۰۱
1

بانک دی روی ریل شفافیت است

  • کد خبر : 67571
  • ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۷
بانک دی روی ریل شفافیت است

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعلام این که «بانک دی روی ریل شفافیت است»، گفت: بانک مرکزی هم از عملکرد این بانک راضی است.

 به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط‌عمومی بانک دی، دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در برنامه زنده «صف اول» شبکه خبر تلویزیون با اشاره به این که با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و بانک مرکزی، پس از استقرار هیئت‌مدیره جدید، در کمتر از دو ماه مجامع صورت‌های مالی سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ این بانک برگزار و نماد آن بازگشایی شد، ادامه داد: فعالیت‌های خوبی در بانک انجام شده است و با ادامه این روند، بانک دی به نقطه مطلوب خواهد رسید.

وی بانک دی را نیازمند اصلاحات ساختاری و نهادی دانست و با اشاره به این که اموال و املاک مازاد این بانک باید به فروش برسد، اظهار کرد: با این اقدام که به صورت جدی در دستور کار هیئت‌مدیره بانک قرار دارد هم نقدینگی لازم برای اعمال نقش بانکی و پولی بانک، جذب می شود و هم میزان استقراض از منابع بانک مرکزی کاهش می یابد.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر این که بانک دی با سرعت خوبی در حال پیشرفت است، ادامه داد: بخش قابل توجهی از منابع غیرجاری و تسهیلات معوق این بانک نیز با طی روند حقوقی و قضایی در حال پیگیری و وصول است.

دکتر قاضی‌زاده هاشمی همچنین اعلام کرد که طی یک برنامه یک ساله، بنیاد شهید و امور ایثارگران قصد دارد با اتخاذ تمهیدات مناسب، اعمال مدیریت در این بانک را به عهده مجمع سهامداران بانک واگذار کند.

http://tejaratava.ir/?p=67571

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.