• امروز : شنبه - ۱۵ بهمن - ۱۴۰۱
1

بازدید معاون رئیس جمهور و معاون وزیر صمت از شرکت ایران خودرو دیزل

  • کد خبر : 69433
  • ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴
بازدید معاون رئیس جمهور و معاون وزیر صمت از شرکت ایران خودرو دیزل

شرکت ایران خودرو دیزل روز پنجشنبه میزبان معاون حقوقی رئیس جمهور، رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بود.

معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در این بازدید با اشاره به بازدید از خطوط تولید شرکت ایران خودرو دیزل گفت : توان ساخت خودروهای با کیفیت و خوب در کشور وجود دارد و حمایت حاکمیتی وزارت صمت در مقام سیاستگذار این حوزه مستمر و جدی خواهد بود.

علی نبوی با تاکید بر اینکه بهبود کیفیت در صنعت خودرو، اولویت اصلی وزارت صمت است، بر ضرورت ارایه برنامه‌های ارتقای کیفی خودروسازان از طریق تعامل با مجموعه‌های دانش بنیان تاکید کرد.

مدیر عامل ایران خودرو دیزل نیز در این بازدید با شرح موفقیت‌های اخیر و ارتقای تولید و در موازات آن ارتقای کیفیت محصولات تولیدی در این شرکت، خاطرنشان کرد: ایران خودرو دیزل می‌تواند نه تنها نیاز بازار داخلی خودروهای تجاری کشور را کاملاً برطرف کند، بلکه اکنون به بازارهای جهانی و فرامرزی نیز می‌اندیشد.

جواد توسلی‌مهر با اشاره به ظرفیت تولید در این شرکت اعلام کرد: ایران خودرو دیزل ظرفیت تولید هفت هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون را در یک شیفت کاری و بدون کسری قطعه دارد و در صورت تولید به‌طور دو شیفت، امکان افزایش ظرفیت به ۱۵ هزار دستگاه کامیون کمپرسی وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت تولید اتوبوس در این شرکت اعلام داشت: به عنوان بزرگ‌ترین خودروساز تجاری خاورمیانه، برای پاسخ به نیازهای کشور، در حوزه اتوبوس‌های درون‌شهری، قادر به تامین و تحویل سالانه هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس در یک شیفت کاری هستیم و ظرفیت تولید سالانه هفت هزار دستگاه ون در یک شیفت کاری را نیز داریم که در صورت نیاز، امکان افزایش تیراژ آن به دو برابر این ظرفیت نیز وجود دارد.

در این بازدید که علی اکبر تالارپشتی نماینده مجلس شورای اسلامی و مهدی خطیبی مدیرعامل ایران خودرو هم حضور داشتند ، بازدیدکنندگان از نزدیک با توانمندی‌های شرکت ایران خودرو دیزل در زمینه تولید دانش‌بنیان و گام‌های موثر این گروه صنعتی در زمینه اشتغال‌آفرینی آشنا شدند.

http://tejaratava.ir/?p=69433

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.