• امروز : دوشنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۱
0

انتشار مطلبی از سوی روزنامه فرهیختگان بدون مبنای حقوقی

  • کد خبر : 61879
  • ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۰
انتشار مطلبی از سوی روزنامه فرهیختگان بدون مبنای حقوقی
با توجه به فرصت های مکرر جهت تخلیه و همچنین در اختیار قراردادن زمین با 80درصد تخفیف و دارا بودن ساختمان دانشگاهی در یکی از بهترین نقاط جزیره انتظار می رفت روزنامه فرهیختگان به عنوان ارگان رسمی دانشگاه آزاد اسلامی به جای فرافکنی با رعایت اخلاق رسانه ای نسبت به روایت غیر مغرضانه جهت تنویر افکار عمومی اقدام می کرد.


به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، با توجه به ماده ۲۳ قانون مطبوعات، نشریه مزبور موظف است نسبت به درج جوابیه سازمان منطقه آزاد کیش اقدام کند.
روزنامه فرهیختگان که به عنوان ارگان رسمی دانشگاه آزاد اسلامی است با یک روایت ژورنالیستی بدون مبنای حقوقی و با هدف تحت تاثیر قرار دادن حساسیت اجتماعی در خصوص رشد و توسعه دانشگاهی و علمی در جزیره کیش، چهارشنبه دوم شهریور امسال نسبت به انتشار مطالبی اقدام کرده بود که برخی از موضوعات ذکر شده کذب محض است.  
روزنامه فرهیختگان بدون استناد به مفاد قانونی قرارداد و حکم قضایی به پلمپ دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی کیش توسط سازمان پرداخته و به دنبال آن با عنوان ” هتک ‌حرمت دانشگاه، آسیب‌هایی به جریان علمی و ضررهای دانشجویان” قصد تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی را داشت.
متاسفانه روزنامه فرهیختگان بدون هیچ آگاهی در حوزه حقوقی و اخلاق حرفه ای با انتشار مطالب غیر واقعی سعی در مظلوم جلوه قرار دادن دانشگاه آزاد اسلامی واحد کیش را داشته در صورتی که از سوی سازمان به این دانشگاه که یک نهاد قدرتمند مالی است یک فقره زمین با ۸۰درصد تخفیف اختصاص داده شده تا نقشی در توسعه و رشد علمی این منطقه ایفا کند.
بر اساس سیاست های سازمان منطقه آزاد کیش کلیه فعالیت های دانشگاهی در شهرک دانشگاهی تجمیع و مستقر خواهد شد و قرارداد اجاره دانشگاه های فعال در مرکز شهر که مالکیت ساختمان در اختیار سازمان می باشد از جمله دانشگاه آزاد تمدید نمی شود.
زمین چند هزارمتری در شهرک دانشگاهی با ۸۰ درصد تخفیف مصوبه هیئت مدیره که برای تمامی دانشگاه ها بوده در اختیار این دانشگاه قرار داده شد و با توجه به کمبود امکانات آموزشی دانشگاهی در این شهرک به عنوان نخستین دانشگاه نسبت به ساخت ساختمان اقدام کرد.
ساختمان این دانشگاه در ۵ طبقه و به صورت مجهز ساخته شده و برای برگزاری کلاس ها دارای امکانات کامل است و بخشی از برنامه ها و دانشگاه های پزشکی در این ساختمان در حال برگزاری می باشد و همچنین آزمایشگاه های تشریح پزشکی در حال فعالیت است.
ساختمان اداری در میدان ماشه و با مساحتی بالغ بر ۵ هزار و دویست مترمربع و طی قرارداد استیجاری ۵ ساله و با نرخ ماهیانه ده هزار ریال تا تاریخ ۱۱/۰۵/۱۳۹۹  به صورت ثبت و شماره شده در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد کیش قرار گرفته است.
یکی از سیاست های اصولی سازمان منطقه آزاد کیش بر این است که با توجه به ساخت شهرک دانشگاهی تمام واحدها باید از داخل شهر جمع و فعالیت خود را در این شهرک ادامه دهند.
این ساختمان ها با توجه به نزدیکی به نیروگاه جنوب، دارای زیرساخت های آب و برق است و تنها بهانه ای که از سوی این مراکز عنوان شده دوری از مرکز شهر است که با برقراری سرویس می توان این مشکل را رفع کرد.
لازم به ذکر است توضحیات مدیر حقوقی سازمان منطقه آزاد کیش به شرح زیر است:
قرارداد مذکور به شماره ۲۸۰۰۱۱۷۵۱/۹۶ مورخ ۱۷/۱۰/۹۶ از تاریخ ۱۲/۵/۹۴ تا ۱۱/۵/۹۹ به مدت ۵ سال فی ما بین سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان موجر و دانشگاه آزاد اسلامی مرکز کیش به عنوان مستاجر منعقد شده است.
تمدید قرارداد با دانشگاه آزاد اسلامی مرکز کیش مورد موافقت دارندگان مجاز حق امضاء قرار نگرفته است و اساساً قرارداد مذکور تمدید نشده و ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ بدون قرارداد علیرغم پیگیری سازمان، دانشگاه آزاد اسلامی که دارای ساختمان در شهرک دانشگاهی جزیره کیش می باشد از تحویل ملک مورد اشاره خودداری کرده است.
نظر به اینکه جزیره کیش دارای کمبود شدید کلاس های درس مورد نیاز اداره آموزش و پرورش می باشد که مراتب کمبود کلاس های درس در بند ۲ صورتجلسه شماره ۲۱۲۱۴۷۹۳۰/۱۴۰۱ در ۲۸ تیر امسال با موضوع “بررسی مسائل و مشکلات آموزش و پرورش کیش” نیز مورد تصریح قرار گرفته است و علی القاعده یکی از محل های تامین و جبران این کمبود املاک متعلق به سازمان منطقه آزاد کیش می باشد که در این خصوص ملک مورد اشاره به عنوان یکی از مکان هایی جهت تامین موقت کلاس های درس آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است.
در ادامه تکمیل اظهارات حقوقی سازمان منطقه آزاد کیش لازم به ذکر است که به موجب دستور قاضی اجرای احکام حقوقی در ۳۰ خرداد امسال متعاقب دادنامه شماره ۴۰۳۹۰۰۰۰۶۸۲۵۶۹/۱۴۰۱ در ۲۴ خرداد امسال، مقرر شد “نسبت به تخلیه ملک مورد نظر” اقدام شود.

لذا در همان زمان یاد شده بار دیگر به خاطر رعایت شئونات آموزشی دانشگاه تا ۲۱ تیر امسال به آن دانشگاه مهلت داده شده است ولی مسوولان دانشگاه به دادنامه مرجع قضایی بی اعتنایی کردند.
 پس از آن با دستور قاضی اجرای احکام از ۲۱ تیر امسال، ترتیبات اجرایی از سوی این سازمان پیگیری و در ادامه ۳مرتبه از ناحیه منطقه آزاد کیش و دادستان کیش به آن دانشگاه جهت تخلیه مهلت داده شده، که علی رغم مهلت های داده شده و مذاکرات متعدد و مراجعات مکرر به دانشگاه به همراه مامورین نیروی انتظامی مسوولان دانشگاه آزاد از تخلیه و تحویل ساختمان استنکاف کردند.
همچنین ۳۰مرداد امسال لاین سمت راست ساختمان موضوع تخلیه به موجب دستور مرجع قضایی تخلیه و تحویل امین اموال معرفی شده از سوی مرجع قضایی شد و متعاقب آن جهت ادامه اجرای حکم قضایی در یکم شهریور امسال کارکنان سازمان منطقه آزاد کیش به همراه ضابطین مرجع قضایی به ساختمان متعلق به منطقه آزاد کیش تصرفی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کردند.
لازم به ذکر است اخذ اجرت المثل ایام تصرف دانشگاه آزاد اسلامی نیز بابت استیفای حقوق دولتی در دستور کار قرار دارد.

http://tejaratava.ir/?p=61879

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.