• امروز : یکشنبه - ۶ فروردین - ۱۴۰۲
0

از اولین کتاب تخصصی ایمنی فرآیند مبتنی بر ریسک رونمایی شد

  • کد خبر : 78767
  • ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۳
از اولین کتاب تخصصی ایمنی فرآیند مبتنی بر ریسک رونمایی شد

اولین کتاب تخصصی در حوزه معرفی ایمنی فرآیند مبتنی بر ریسک با همت کارکنان واحد HSE شرکت پتروشیمی زاگرس تدوین و منتشر شد.

به گزارش تجارت آوا به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی زاگرس، از این کتاب در حاشیه چهارمین اجلاس کمیته تخصصی ایمنی و آتش نشانی صنعت پتروشیمی کشور به میزبانی شرکت پتروشیمی زاگرس با حضور مدیر مجتمع این شرکت، رییس ایمنی و آتش نشانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، نمایندگان ایمنی صنایع و هلدینگ‌های گسترش نفت و گاز پارسیان و خلیج فارس رونمایی شد.

بنا بر این گزارش، این کتاب توسط معصومه جوادی مقدم و با همکاری علی اکبر حسینی، از منابع معتبر بین المللی در حوزه ایمنی فرآیند، گردآوری و ترجمه شده است.

در این کتاب ارزشمند سعی شده است با تشریح حوادث فرآیندی مرتبط با هر یک از عناصر بیست گانه مدل ایمنی فرآیند مبتنی بر ریسک مرکز ایمنی فرآیندهای شیمیایی(CCPS RB-PSM) و یافته‌های کلیدی حاصل از آنها؛ علاوه بر بیان ضرورت عنصر مربوطه، به توصیف آن، الزامات و نکات قابل توجه مرتبط پرداخته شود.

شایان ذکر است با توجه به محدودیت منابع فارسی در حوزه ایمنی فرآیند، این کتاب که برای اولین بار و به صورت اختصاصی به معرفی مدل ایمنی فرآیند مبتنی بر ریسک(RB-PSM) می‌پردازد؛ می‌تواند به عنوان یک منبع اطلاعاتی و آموزشی مناسب مورد استفاده مهندسین و کارکنان عملیاتی صنایع فرآیندی قرار گیرد.

http://tejaratava.ir/?p=78767

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.